Atlétika: Apáti Bence két érme az ifjúsági OB-ről

2017. június 28. 09:59 | Kovács Dávid

Óriási meleg és nagy küzdelmek jellemezték az atléták ifjúsági országos bajnokságot. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club klub három éremmel és több értékes helyezéssel tért haza Miskolcról.

Érdekes versenyt hozott az 1500 méteres táv, amelyben Szemerei Levente és Horváth Csongor felváltva nagy iramot diktáltak - így a csengetésnél fokozatosan leszakadt Apáti Bence. A cél előtt 200 méterrel a versenyt végig figyelemmel kísérő műsorközlő is bemondta, hogy a két atléta között dől el a küzdelem, mert csabai kiválóság elkészült az erejével. Ekkor a mintegy 30 méteres hátrányból Apáti Bence fergeteges hajrába kezdett, a cél előtt 20 méterrel beérte társait és mintegy másfél másodperccel győzött. A közelgő EYOF-ra készülő középtávfutó másik számában, 800 méteren ezüstérmet szerzett. A csabai klub harmadik érmét a rúdugró Braun Barbara szerezte.

A csabai klub harmadik érmét a rúdugró Braun Barbara szerezte, aki hármasugrásban 7. helyen végzett. Döme Adél rúdugrásban (3,30) lett negyedik, Szabó Áron 3000 méteren a 4., míg 1500 méteren az 5. pozícióban ért célba. A sprinter Püski Lilla (12.98) 7. lett 100 méteren.