Ahogy arról korábban már beszámoltunk, még tavaly júniusban indult el a Gyulai Várfürdő legújabb fejlesztése, melyet a Kisfaludy 2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt.-től 90 százalékos támogatási intenzitással elnyert 3,2 milliárd forintból finanszírozott az intézmény. 2022-ben szintén ebből a hazai forrásból készült el 1 milliárd 50 millió forint értékben az új gyermek víziparadicsom. A fennmaradó mintegy egymilliárd forintból pedig a lovarda épületét újítják majd fel hamarosan.
A szerdai átadó ünnepségen a fürdő igazgatója köszöntötte a jelenlévőket. Kun Miklós elmondta, hogy folyamatosan bővül a fürdő, mind kapacitásait, mind szolgáltatási színvonalát tekintve. Mint fogalmazott, a fejlesztések rendkívül fontosak számukra, mert a turisztikai piacon elképesztő a verseny, elég csak a romániai vagy a makói, a hévízi és a győri beruházásokra gondolni.
– A vendégeink létszáma alapján a várfürdő Magyarország hetedik legnagyobb vidéki, nemzetközi jelentőségű fürdője, szeretnénk ezt a pozíciót továbbra is megőrizni. Tudjuk, hogy a vendégeink kétharmada visszatér hozzánk, és szeretnénk, hogyha a jövőben is így tennének, ehhez viszont folyamatos fejlesztésekre van szükség – húzta alá.
Gyula polgármestere többek között arról beszélt, hogy 2010 óta a városvezetés azért dolgozik, hogy erősítse a település négyévszakos turisztikai jellegét, és a várfürdő ezen beruházása is voltaképpen ezt szolgálja. Görgényi Ernő kiemelte, ennek a folyamatnak az első állomása bő 10 évvel ezelőtt az Aquapalota átadása volt, mely rögtön meghozta az eredményét, hiszen azonnal másfélszeresére nőtt a vendégéjszakák száma a holtszezonban. Kifejtette, hogy azóta is igyekeznek minden fejlesztési lehetőséget megragadni azért, hogy egész évben érkezzenek turisták a városba.
– A Kisfaludy Programban közel 3 milliárd forint támogatást nyertünk, amelyből első ütemben a gyermek víziparadicsomot építettük fel a fürdő gyönyörű parkjában 2022-ben, amely a tavalyi évben kitűnőre vizsgázott. A második ütem beruházását pedig most adjuk át – részletezte.
A térség országgyűlési képviselője beszédében felidézte a gyógyfürdő történetének legfontosabb mérföldköveit az évtizedek távlatában. Kovács József megerősítette, hogy az elmúlt 14 évben egy olyan töretlen, tudatos, tervezett és jól kivitelezett fejlesztésnek lehetünk szemtanúi, amely a helyi turizmus megerősítését szolgálta.
– Ugyanakkor arról sem szabad megfeledkezni, hogy a szállodai és az üdültetési fekvőhelykapacitások mennyisége és minősége óriási fejlődésen ment keresztül ebben az időszakban, tehát ma már szinte minden igényt ki tudunk elégíteni – jegyezte meg.
Nagy János Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár hangsúlyozta, hogy a covid-járvány gazdasági hatásai, az orosz-ukrán háború okozta energiaválság és a magas infláció miatt beszűkült források ellenére is sikerült véghezvinni a tervezett fejlesztést.
– Innen kellett felállnia és győznie Magyarországnak, illetve Gyulának. Most pedig itt vagyunk és átadjuk a Gyulai Várfürdő fejlesztésének második ütemét. Azt hiszem ennél méltóbb választ nem is adhattunk volna az utóbbi évekre, valamint az ellenlábasainknak, kifejezve azt, hogy nekünk Magyarország az első – magyarázta.
A beszédek után a résztvevők egy közös bejáráson tekintették meg a fürdő felújított főépületét. A tíz hónapig tartó munkálatok alatt bővült az öltözőkapacitás, két új étterem, pihenőterek, raktárak épültek meg, valamint 180 négyzetméterrel nőtt a téli pihenő területe is.