– Az ANYA programsorozatot, a februárban elhunyt Micheller tanárnő 10 éve indította el. Az első helyszín Kétegyházán volt, azt követően Mezőhegyes, Gyula, Orosháza vállalta el a házigazda szerepét. Ezúttal Pelle Róberttől, a TIT igazgatójától kaptunk lehetőséget az ANYA megrendezésére – mondta Malatyinszki Szilárd.
Malatyinszki Szilárd és Pelle Róbert – Fotó: Such Tamás / behir.hu
A Kodolányi János Egyetem tanszékvezetője hozzáfűzte, az ANYA a felnőttképzési szakemberek és felnőttképzési cégek által létrehozott csoport, akik ezzel a témával kapcsolatos koncepciót adnak át pedagógusoknak, lakosságnak. A mai rendezvényen az előadók bemutatják, hogy milyen eszközt, alternatívát nyújtatnak a szegényebb rétegek felzárkóztatásához.
A délután folyamán Surman Zoltán cégvezető, a Surman Box Club vezetője A másság szerepe a felnőttképzésben, Szabó István, a Békés Vármegyei Kormányhivatal felnőttképzési szakügyintézője a Felnőttképzés szerepe a közigazgatásban, Szöllősi Szabolcs, a Gyulai Szakképzési Centrum intézményvezető-helyettese Tanulj, hogy fejlődj!, Gulácsi Levente, az ALFA KISOSZ Érdekvédő és Képző Egyesület igazgatója A felnőttképzési intézmények eszközei a szegénység csökkentéséért, valamint Malatyinszki Szilárd, a Magyar Pedagógiai Társaság Békés Megyei Tagozatának a társelnöke a Digitális kompetenciával az esélyegyenlőségért címmel tartott előadást.
A program szervezői: MTA SZAB Békés Megyei Tudományos Testülete, Magyar Pedagógiai Társaság Békés Megyei Tagozata, Kodolányi János Egyetem, Orosháza, Pro Senior Talentum Alapítvány és az EPALE – Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal. A rendezvényt támogatta: a Pro Senior Talentum Alapítvány és a TIT Körösök Vidéke Egyesület.
A rendezvényt támogatja: Pro Senior Talentum Alapítvány, TIT Körösök Vidéke Egyesület.