Az AI nem veszi el a munkád, inkább segít megszerezni

2025. augusztus 29. 18:32 | Osgyán Ágnes

Tizenegyedik alkalommal rendezték meg az Andragógiai Nyári Akadémiát, amelynek középpontjában a mesterséges intelligencia állt. A programnak a TIT Körösök Vidéke Egyesület adott otthont, ahol öt előadás és egy kerekasztal-beszélgetés várta az érdeklődőket.

Az Andragógiai Nyári Akadémiát több mint tíz éve rendezik meg Békés vármegye valamelyik településén. Idén a békéscsabai TIT Körösök Vidéke Egyesület biztosította a helyszínt. Dr. Malatyinszki Szilárd, a Kodolányi János Egyetem docense elmondta: a céljuk, hogy bemutassák a lakosságnak a felnőttképzést is érintő aktuális témákat.

– A mesterséges intelligencia hatékonyabbá teszi a felnőttképzést, kiegészítve az andragógiai módszereket. Azt járjuk körül, miként építhető be az AI a képzésekbe, és hogyan segítheti a tanulási folyamatokat – hangsúlyozta a docens. Hozzátette: előadásában a mesterséges intelligencia kutatásban betöltött szerepével foglalkozik.

Zsombolyay Balázs, a Jobtain HR Szolgáltató Kft. értékesítési menedzsere az álláskeresés világába kalauzolta a résztvevőket.

– Az én témám az AI-alapú toborzás, vagyis azok a modern szoftverek, amelyeket a munkáltatók a munkaerő-kiválasztásban és az önéletrajzok szűrésében alkalmaznak. Szó esik arról is, hogyan segíthetik ezek a megoldások a munkavállalókat, például az önéletrajz-készítésben vagy az álláskeresésben – mondta.

A rendezvényen közel negyvenen vettek részt személyesen, többen pedig online csatlakoztak.

 

Galéria

További programok »

Itthon

Decemberi varázslat – folytatódott a Csabai Advent

Csütörtökön este ismét megtelt a Szent István tér, ahol kicsik és nagyok közösen hangolódtak az ünnepekre. A Csabai Advent programsorozat részeként színpadra álltak a Lencsési Óvoda növendékei, továbbá a Lencsési Általános Iskola és Békéscsabai SZC Zwack József Technikum és Szakképző Iskola diákjai.
18:33
FEL