Az előadás estéjén szép számú hallgatósággal telt meg Békéscsaba főtere, a Szent István tér, amely, mint az est folyamán kiderült, remekül funkcionált szabadtéri színházként.
Több százan várakoztak a fizetős ülőhelyeken, de ugyanennyien kísérték figyelemmel a magyarosra fűszerezett olasz komédiát a kordonon túlról is, némelyek alkalmi ülőalkalmatosságokkal is készültek. Ahogy az izgalom a tetőfokára hágott, a feszült várakozás perceiben, még az emeleti ablakok is kinyíltak helyenként a főtéri lakásokban.
A darab története szerint egy szeretnivaló olasz kisvárosban él Tomao Nicomaco, a már nem épp fiatal, de még lángoló szerelemre vágyó férfi, aki egyedül neveli épp felnőtté cseperedő leánykáját, Luciát. Tisztes háza népéhez tartozik még egy kevésbé tisztességes szobalány, Dorina, s hamarosan rendszeres látogatást tesz náluk Luigi, a vándormuzsikus, aki az apát hegedülni tanítja, a lányának pedig előbb hegedű- majd pásztorórákat ad. Don Tomao a lánynak előnyös házasságot tervez: Lucreziónak szánja, akinek vagyona jól mutatna a családi kasszában. De versenybe száll a lány kezéért a szomszéd presszó tulajdonosa is, aki szívesen tenné zsebre Tomao pénzét, hogy abból valósítsa meg nagy álmát: a vendéglőt. A közelben áll egy panzió is, melynek tulajdonosa Donna Agnese, Don Tomao korábbi szerelme; az egyik lakója, Viktória pedig most érkezett Magyarországról „Olaszba”, hogy megcsinálja a szerencséjét…
Ahogy a darab főszereplője, Bartus Gyula, Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész nyilatkozta: bár komédiáról van szó, de a színészek kellő súlyt adnak karaktereiknek, így a mű maga is fajsúlyossá, mindemellett élvezhetővé válik.