A Kemény Gábor Logisztikai és Közlekedési Szakgimnázium fennállásának 50. évfordulóját ünnepelték kedden. Az intézmény jogelődjét 1966-ban alapították. Létrejöttét a Rózsa Ferenc Gimnázium zsúfoltsága tette szükségszerűvé.
Kezdetben tíz tanteremmel, három előadóval és szakszertárral, valamint három politechnika műhellyel nyílt meg az iskola a tanulók számára. A múltat felelevenítő ünnepségen több volt igazgató is jelen volt.
Kiss Ferenc 1981 és 1993 között vezette az iskolát. Kérdésünkre elmondta, hogy örömmel vállalta el az igazgatói pozíciót, hiszen, ahogy fogalamazott: jó híre volt az iskolának és tele volt gépekkel, ami az én szívemhez közelálló.
Kiállítás is nyílt az egyik volt diák, Turovszki-Mancz Fatime fotóiból. Az alkotó úgy gondolja, az iskola kialakított egyfajta értékrendet az életében. - A közösséghez tartozás, az hogy tiszteld, becsüld azt, akitől te kapsz valamit, illetve értéket képviselni, közvetíteni és adni, nemcsak éldegélni a világban, hanem tenni azért, hogy a másik embernek tudj adni - foglalta össze Fatime.
Egy másik diák Sándor Gréta Petra így foglalmazott: keményesnek lenni azért jó, mert itt a tanárok és a diákok jól tudnak együttműködni. A tanárok úgy érzem jobban segítik a diákokat a felkészülésben, legyen szó érettségiről, vagy szakvizsgáról.
Az indítás évében 4 gimnáziumi és egy lakatos osztály kezdte a tanévet, mára 350 fő tanul az intézményben autószerelőnek, logisztikai és szállítmányozási ügyintézőnek, illetve közúti közlekedésüzemvitel-ellátónak. Skultétiné Barna Anita tagintézmény-vezető szerint számos változáson ment keresztül az iskola, de mindig megőrizte a megújuló képességét.
- A megújuló képességét mindig megőrizte az 50 év alatt. Mindig tudtunk rugalmasan alkalmazkodni azokhoz az igényekhez, amelyek megjelentek akár a munkaerőpiac vagy a város, vagy a környezetünk részéről. És eközben mindig igyekeztünk az új képzésekhez igazodni - mondta az igazgató.
Kemény Gábor nevét 1970-től viseli az intézmény. A névadó ünnepségen részt vett özvegy Kemény Gáborné is lányával.