Ajánlattételi felhívás a Csabagyöngye ültetvény karbantartására

2020. március 1. 08:23 | behir.hu

Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata – 5600 Békéscsaba, Szent István tér 7. – az alábbi ajánlattételi felhívást teszi közzé.

Ajánlatkérő neve, címe:

Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata (5600 Békéscsaba, Szent István tér 7.) Telefon: +36-66/523-800.

Ajánlatkérő ajánlatot kér:

A békéscsabai 19202 hrsz.-ú, 0,5961 Ha (31,06 AK) gyümölcsös és 1.8299 Ha (85,82 AK) szőlő alrészletből álló „Csabagyöngye szőlő-ültetvény” hasznosítására és karbantartására. A hasznosításra a mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló 2013. évi CXXII. törvényben foglalt feltételek az irányadók.

Az ültetvény jellemzői:
A szőlő kb. egy 1 ha -os borszőlő és egy kisebb 0,5 ha-os csemegeszőlő telepítésre oszlik meg. A borszőlő területének kb. 50 %-a a Csabagyöngye, a másik fele pedig egyéb borszőlő fajtákból áll (Cserszegi fűszeres, Generosa, Irsai Olivér, Rajnai rizling). Ezek részben illatos, több célra is alkalmas fajták, amelyek az érési sorban is követik a korai Csaba gyöngyét. Így a szüreti időszak valamennyire elnyújtható.

A csemege-szőlők Angela, Esther, Fanny, Flóra, Lidi, Lilla, Nero, Palatina, Teréz fajtasorból állnak.

A kötött talaj miatt a telepítés mindkét fajtakör esetében csak oltványokkal végezhető. A viszonylag keskeny (kb. 60 méter széles, észak-déli tájolású) földrészleten, figyelembe véve a gépi művelés lehetőségét a borszőlő esetében 2,4 x 0,8 m, a csemege-szőlőnél 2,4 x 1,2 m a sor és tőtávolság.

A gyümölcsös területnagysága: 0,5 ha, ahol összesen 108 db gyümölcsfa található 7 m*7 m-es osztásban. (A körte fajták: Bosc kobak (14 db), Vilmoskörte (13 db). Szilva: Ageni (14 db), Stanley (13 db), Bluefree (13 db), Cacanska lepotica (13 db). Kajszi: Bergeron (14 db). Mandulakajszi (13 db). Birs: Bereczki (7db), konstantinápolyi (7 db).)

A Csabagyöngye szőlőültetvény tulajdonosa Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata, jelenlegi üzemeltetője a Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. (továbbiakban: Kft.)

Ellátandó feladatok:

Gyümölcsösben ellátandó főbb feladatkörök:
• növényvédelem (betegségek és kártevők elleni folyamatos vegyszeres védekezés),
• gyümölcsfák fenntartó metszése,
• termés betakarítása
• egyéb ápolási munkák (pl. fasebkezelés, koronacsurgó mulcsozása, gyommentesen tartása,
• tápanyagutánpótlás (makro-, és mikroelemekkel).

Szőlőültetvényen ellátandó főbb feladatkörök:
• növényvédelem (betegségek és kártevők elleni folyamatos vegyszeres védekezés),
• metszés,
• hajtások kötözése,
• zöldmunkák (hajtás-, fürtválogatás-, főhajtások visszametszése, hónaljhajtások eltávolítása, stb.),
• szőlőtőkék közötti kapálás, talajlazítás,
• tápanyagutánpótlás (makro-, és mikroelemekkel),
• egyéb fenntartási műveletek (pl. tám rendszer és öntözőrendszer karbantartása, szőlőkarók cseréje-pótlása).

Egyéb munkálatok a területen:
• fűnyírás (teljes terület fűnyírása beleértve az ültetvény kerítésen kívüli közvetlen környezetét),
• elpusztult gyümölcsfák, szőlőtőkék pótlása, újra telepítése,
• kerítés javítása, karbantartása,
• átadott eszközök, szerszámok karbantartása, hiánypótlása,
• metszés során keletkező zöldhulladék (ágak, venyige) összegyűjtése, elszállítása,
• bemutató táblák, egyéb berendezési tárgyak (pl. pergola) karbantartása, festése, esetleges javítása,
• a terület őrzése, védelme.

Mivel az ültetvény a bányatavakhoz közel helyezkedik el, ezért a növényvédelmi munkálatok során a legminimálisabb környezeti terhelést kell alkalmazni az élővilág, a talajvízvédelem figyelembevételével. Javasolt a szerves trágyázás előnyben részesítése a műtrágyahasználattal szemben, illetve a kapálás és más mechanikai talajművelés alkalmazása a gyomirtószerhasználat mellőzésére.

A Csabagyöngye szőlő- és gyümölcsültetvény valamennyi termése a hasznosítót illeti meg, ugyanakkor viseli az ingatlan közterheit, fenntartási és egyéb költségeit. Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzatával előre egyeztetett időpontban az érdeklődők számára az ültetvény látogatását, bemutatását ingyenesen lehetővé kell tenni. Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata az ültetvényt városmarketing célokra is fel kívánja használni, ezért az ilyen célú hozzáférést (pl. sajtó) is biztosítani kell.

Teljesítés helye: „Csabagyöngye szőlő-ültetvény”

Teljesítési idő: 2020. április 1-től 1 + 4 év időtartam. Az első év elteltével a haszonbérlő által az ültetvény gondozása, művelése során elvégzett feladatokról szóló szakmai beszámoló alapján Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése a 2021. áprilisi ülésén dönt a haszonbérleti szerződés további 4 évre történő meghosszabbításáról. .

Fizetés teljesítése: Évente egyenlő részletben, minden év november 30-ig az önkormányzat által kiállított számla alapján.

Beszámoló teljesítésről: Jelen ajánlattételi felhívásban meghatározottak teljesítéséről (az ültetvény karbantartásáról, gondozásáról, hasznosításáról) a földhaszonbérlő köteles írábeli beszámolót benyújtani éves rendszerességgel, minden év december 31-ig, 2021 évben két alkalommal, 2021. április 10-ig, azt követően 2021. december 31-ig. A beszámolót Békéscsaba Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Stratégiai-Fejlesztési Osztály részére kell benyújtani. Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata jogosult a beszámoló benyújtását követően helyszíni bejárás keretében a beszámolóban foglaltak ellenőrzésére. A beszámoló elfogadására Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének Pénzügyi, Gazdasági és Tulajdonosi Bizottsága jogosult.

Részekre történő ajánlattétel: nem

Ajánlat benyújtásának és felbontásának ideje: 2020. március 16. 11.00 óra

Az ajánlat benyújtásának és felbontásának helye:
Békéscsaba Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Stratégiai-Fejlesztési Osztály Vagyonkezelési Csoport, Békéscsaba, Szent István tér 7. (131. sz. iroda)

Ajánlatok felbontásánál jelenlevők: ajánlattevők és az ajánlatkérő képviselői

Ajánlatok értékelése, döntés:
A beérkezett ajánlatokat a Kft. értékeli, véleményezi. A beérkezett ajánlatok alapján a nyertes ajánlattevő személyéről Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Kft. javaslata alapján a 2020. márciusi ülésén dönt.

Az ajánlatok elbírálásának szempontja: összességében legelőnyösebb ajánlat, az alábbi értékelési szempontok figyelembe vételével

Bírálati szempontrendszer:
1. Szakmai ajánlat / Súlyszám: 40
2. Egyösszegű, nettó ajánlati ár (Ft)/ Súlyszám: 60

1. Szakmai ajánlat

A szakmai ajánlatban kérjük mutassa be a pályázót, térjen ki a tevékenységi körére, szakmai tapasztalatára, referencia munkáira. Az ajánlatkérő értékelni kívánja a szerződés teljesítésében részt vevő személyi állomány szervezettségét, képzettségét és tapasztalatát, az ajánlattevő az ajánlatában részletesen térjen ki arra is, hogy az ültetvény üzemeltetését hogyan képzeli el, az egyes, ajánlattételi felhívásban részletezett feladatokat hogyan, hány fővel kívánja ellátni, milyen elképzelései vannak az ültetvény hasznosítására vonatkozóan. A szakmai ajánlatban kérjük térjen ki, hogy milyen eszközállománnyal rendelkezik a munka elvégzésére, illetve milyen fejlesztéseket tervez a szerződés időtartama alatt. A karbantartási jellegű munkák jellegét és ütemezését is kérjük bemutatni a szakmai ajánlatban. A szakmai ajánlat tartalmazzon egy részletes költségvetést is a felhívásban meghatározott munkák elvégzésére és adott esetben kitérve a hasznosításból származó bevételekre is. A szakmai ajánlat a szerződés mellékletét képezi.

Az ajánlatkérő nevében eljáró bíráló bizottság az eljárás során benyújtandó szakmai ajánlatokat az eljárásban rögzített tartalmi követelmények alapján megvizsgálja és az adott vizsgálati elem esetében a vizsgálati elemek ismertetésénél bemutatottak alapján szám-értéket rendel úgy, hogy az eljárás során benyújtandó egyes ajánlatok szakmai tartalmának megfelelő szám-értéket ad, és minden ajánlatot önállóan, másik ajánlattal való összehasonlítás nélkül, minden egyes vizsgálati elemre kiterjedően értékel akként, hogy az ajánlat adott vizsgálati eleme maximálisan megfelel-e az előírásoknak, vagy attól milyen hiányosságokban, kevésbé sikeres megoldásokban tér el és ez milyen arányú pontveszteséggel jár.

A szakmai ajánlat részszempont értékelése vonatkozásában az ajánlatkérő a KÉ 2016. évi 147. szám; 2016. december 21. Közbeszerzési Hatóság útmutatója A KÉ 2016. évi 147. szám; 2016. december 21. Közbeszerzési Hatóság útmutatója 1. sz. melléklet B. 2. pontja szerint „hasznossági függvény” módszertana szerint bírálja. Adható pontszám: 0-10

2. Földhaszonbérleti díj (nettó, Ft)

Az ajánlatot egy összegben, forintban kifejezve kell megadni. A legmagasabb ajánlat a legjobb.

A fenti értékelési szempontok esetén az ajánlatkérő az egyenes arányosítás módszerét alkalmazza:

Egyenes arányosítás: Az ajánlatkérő a Közbeszerzési Hatóság a nyertes ajánlattevő kiválasztására szolgáló értékelési szempontrendszer alkalmazásáról szóló útmutatójának (KÉ 2016. évi 147. szám; 2016. december 21.) 1. számú mellékletének 1. pont bb) alpontjában részletezett "egyenes arányosítás" módszert alkalmazza.

A legmagasabb érték a legkedvezőbb, ekkor az ajánlattevő a legkedvezőbb tartalmi elemre a maximális pontot (felső ponthatár: 10 pont) adja, a többi ajánlat tartalmi elemére pedig a legkedvezőbb tartalmi elemhez viszonyítva arányosan számolja ki a pontszámokat a következők szerint:

P =

ahol:
P: a vizsgált ajánlati elem adott szempontra vonatkozó pontszáma
P max: a pontskála felső határa
P min: a pontskála alsó határa, azaz 0
A legjobb: a legelőnyösebb ajánlat tartalmi eleme
A legrosszabb: a legelőnytelenebb ajánlat tartalmi eleme
A vizsgált: a vizsgált ajánlat tartalmi eleme

A fenti módszer alapján kiszámított pontszámok a súlyszámmal megszorzásra, majd összeadásra kerülnek. Az így legtöbb pontot elérő ajánlat minősül a legjobb ár-érték arányt megjelenítő ajánlatnak.

Ajánlati kötöttség időtartama: 90 nap

További információ kérhető:
Békéscsaba Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala
Stratégiai-Fejlesztési Osztály
Vagyonkezelési Csoport
Tel.: 06-66-523-800 / 3816 mellék

Az ingatlan előre egyeztetett időpontban megtekinthető.


Egyéb:
- Az ajánlatot zártan és írásban 1 eredeti példányban kell benyújtani. A zárt borítékra fel kell írni „AJÁNLAT a „Csabagyöngye szőlő-ültetvény” hasznosítására és karbantartására „Ajánlattételi határidőig nem bontható fel”, „Vagyonkezelési Csoport részére”
 Az ajánlatnak tartalmaznia kell az ajánlattételi felhívás melléklete szerinti ajánlattételi adatlapot változatlan tartalommal, kitöltve, aláírva.


Alkalmassági minimumkövetelmény:

Alkalmatlan az ajánlattevő, ha a teljesítésbe bevonni kívánt szakemberek közül legalább egy fő nem rendelkezik szakirányú felsőfokú kertészmérnök és/vagy agrármérnök és/vagy erdész és/vagy környezetvédelmi szakmérnöki végzettséggel.

A pályázónak az ajánlatban nyilatkoznia kell a bevonni kívánt szakember(ek) ről, valamint csatolni kell a képzettségét, végzettségét igazoló dokumentumokat, egyszerű másolati példányban.

 Az ajánlatok összeállításával és benyújtásával kapcsolatos összes költség az Ajánlattevőt terheli.
 A postán feladott ajánlatot az Ajánlatkérő csak akkor tekinti határidőn belül benyújtottnak, ha annak kézhezvételére az ajánlattételi határidőig sor kerül. Az ajánlat, illetve az azzal kapcsolatos postai küldemény elvesztéséből eredő kockázat az Ajánlattevőt terheli.
 A kiíró fenntartja a jogát, hogy számára kedvezőtlen ajánlatok esetén eredménytelenséget hirdet.
 Az ajánlat a benyújtási határidőig visszavonható.

 

További programok »

FEL