– Az Adler cég kerékpár-gyártással kezdett foglalkozni, utána tértek át, az 1800-as évek végén, Németországban elsőként az írógépek gyártására. Ezen a típuson jól olvasható a magyarországi leányvállalt vezetőjének, John Rezsőnek a neve – mutatott rá az Erkel Ferenc Nonprofit Kft. kommunikációs vezetője arra az 1900-as évekből származó Adler típusú írógépre, amelynek tulajdonosa Hoffmann Pál volt. Az ügyész anno a jó hírű Ladics családdal állt rokonságban és a nagybirtokosok kiváló ügyvédje volt – tette hozzá Fábián Tamás.
A legfrissebb ablaktárlatban látható darab egy olyan műalkotásba öltött használati tárgy, amelyet ritkán tekinthet meg a nagyközönség. A kiállítótér szakembereinek célja, hogy a látogatóknak élő, személyes vizuális élménnyel szolgáljanak.
– Sok az olyan hétköznapi életet felidéző műtárgy, amely még nem volt látható korábban. Ez a sorozat kiváló lehetőséget biztosít a múzeumi kollégáim számára, hogy megismertessék azt a rendkívül gazdag gyűjteményt, amely felett ők őrködnek – hangsúlyozta a kommunikációs vezető.
Fábián Tamás továbbá arról is beszélt, hogy tízezres nagyságrendben vannak még műkincsek, képzőművészeti tárgyak, régészeti leletek a múzeum birtokában, amelyek közül a járványhelyzet végéig folyamatosan válogatnak a nonprofit kft. kurátorai, muzeológusai.