A zápor sem riasztotta vissza a Garásokat a sárkányhajó versenytől – galéria

2021. október 6. 18:02 | Hidvégi Dávid

Szerdán a sporté volt a főszerep a Magyarország legnagyobb középiskolás rendezvényén, ahol a 16. sportparádé részeként ötödik alkalommal rendezték meg a sárkányhajó versenyt.

A 29. Csabai Garabonciás Napon sem maradhatott el a Középiskolai sportparádé, amit még 15 éve álmodott meg a város. Az esemény az elmúlt hat évben beépült a Gara programjai közé. A diákok a Csabagyöngye Kulturális Központ stégje előtt álltak rajthoz délután az Élővíz-csatornán. Idén két kenut adott a Békési Kajak Kenu Club. A versenyt az a csapat nyerte, amelyik a leggyorsabban teljesítette a 200 méteres távot. Az idei megmérettetés abban volt különleges, hogy beleszámít a Garabonciás pontrendszerébe.

A versenyt az Andrássy Gyula Gimnázium tanulói nyerték meg 1 perces idővel. A második helyen a Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium (1:02), míg a harmadik helyen a Vásárhelyi Pál Szakgimnázium (1:06) diákjai végeztek.