A világ hetedik legmagasabb hegycsúcsára tör Klein Dávid és Suhajda Szilárd

2021. augusztus 27. 12:38 | behir.hu

A Föld hetedik legmagasabb hegycsúcsa, a Nepálban található 8167 méter magas Dhaulagiri megmászása készül Klein Dávid és békéscsabai származású Suhajda Szilárd – közölte az Eseményhorizont csapata az MTI-vel.

A Zajo Dhaulagiri Expedíció 2021 mászópárosa szeptember 1-jén repül Budapestről Katmanduba, és várhatóan két hónapot tölt majd a Himalájában. A csúcsmászás az akklimatizációs időszakot követően, október elején várható – írták a közleményben, amely szerint Klein Dávid és Suhajda Szilárd ezúttal is „tiszta eszközökkel”, mesterséges oxigén és magashegyi teherhordók igénybevétele nélkül próbál majd feljutni a csúcsra.

A környezettudatos expedíció a sportszerű hegymászás értékeire és a környezetvédelem fontosságára is fel szeretné hívni a figyelmet - közölték.

Felidézték, hogy Erőss Zsolt 2006-os sikere óta több magyar expedíció is megpróbált feljutni a „viharok hegyeként" is emlegetett Dhaulagirire, de nem jártak sikerrel.

Emlékeztettek arra, hogy Klein Dávid 2016-ban első magyar állampolgárként jutott fel a legveszélyesebbnek tartott nyolcezres hegyóriás, az Annapurna csúcsára.

2017-ben Suhajda Szilárd és Klein Dávid az Everest csúcsára igyekeztek, expedíciójuk végül úgy zárult, hogy nem sikerült a csúcsot elérniük, de élményeikről beszámolót tartottak Békéscsabán is.

2019-ben Suhajda Szilárd szintén első magyarként léphetett a világ második legmagasabb pontjára, a 8611 méteres K2 csúcsára. A páros több évre felépített programját – beleértve a Mount Everest palack nélküli megmászásának tervét – azonban felborította a koronavírus-járvány.

A járványhelyzet okozta viszontagságos időszak után az őszi himalájai szezon végre lehetőséget kínál a folytatásra. Az Eseményhorizont expedíciójának híreit többek között a sportolók Facebook-oldalain lehet majd nyomon követni – írták.

Forrás: MTI

További programok »

Világ

Heti 2500-nál több kibertámadás: az oktatás a második leginkább támadott szektor

A kiberbűnöző ott támad, ahol a leggyengébb a védelem, ugyanakkor értékes adatokat lehet megszerezni – ezért került legújabban az oktatás a támadások célkeresztjébe. A Microsoft legfrissebb Cyber Signals jelentése szerint világszerte átlagosan, hetente több mint 2500 alkalommal kísérlik meg csalók feltörni az egyetemek védelmi rendszereit, vírusokkal, adathalász támadásokkal, illetve a hálózatokhoz kapcsolódó mobil eszközök sérülékenységeit kihasználva.
2024. november 12. 18:28
FEL