A rendezvényen Molnár Etele, Szarvas alpolgármestere hangsúlyozta, hogy a városban működik az egyik legnagyobb vetőmag üzem, amely külföldi tulajdonú. Emlett sok kisebb magyar tulajdonú, vetőmag előállítással foglalkozó családi gazdaság, megfelelő mennyiségű és minőségű alapanyaggal járul hozzá a magyarországi gazdálkodáshoz.
A konferencián az ágazat aktualitásai mellett komoly hangsúlyt kapott az agrároktatás fontossága is. Dr. Sipos Virág Katalin, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Campusának campus főigazgató-helyettese hívta fel a figyelmet arra, hogy a felsőoktatási intézmény nemcsak elméleti tudást, de gyakorlati bázist is ad a hallgatóknak.
Szarvason több évtizede működik már a vetőmag termesztéshez kapcsolódó szakmérnöki oktatás, amely idén is várta a szak iránt érdeklődőket. Kozsuch Kornél, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés Vármegyei szervezetének elnöke nyomatékosította a vetőmagágazat fontosságát.
– Ezeken a nagyon jó békési és Békés térségi területeken fontos szerepe van a vetőmagtermesztésnek, hiszen a jó minőségű, magas genetikai szintet képviselő vetőmag mindig nagyobb értéket képvisel az agrár tevékenységek körében – fogalmazott Kozsuch Kornél a Behir.hu-nak.
Dr. Rákóczi Attila, a Békés Vármegyei Kormányhivatal főigazgatója megnyitó beszédében kiemelte: legfőbb céljuk, hogy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel együttműködve a gazdák és az agrár hallgatók naprakészek legyenek, és mélyebb szakmai információkat kapjanak.
A konferencián a szakmai előadók olyan témaköröket érintettek, mint a biodiverzitás növelése, a fenntartható biogazdálkodás, új klímarezisztens fajták előállítása, valamint az élelmiszer alapanyag ellátás.