A védettségi igazolványok oltási igazolványokká válnak

2022. január 13. 11:31 | Vári Bianka

A környező országokban számos intézkedést hoztak a járványra való tekintettel. Magyarország kormánya is úgy látja jónak, hogy változtat a védettségi igazolványok érvényességének feltételein.

Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón jelentette be, hogy a védettségi igazolványok 2022. február 15-től oltási igazolvánnyá alakulnak. Ennek értelmében nem az átesettség, hanem az oltás jelent védettséget.

Az oltottaknak nem kell új igazolványt igényelni. Február 15-től az minősül oltottnak, aki három oltást kapott, vagy a második oltását az elmúlt hat hónapban kapta. Az intézkedés a 18. életévüket betöltötteket érinti.

További programok »

Itthon

A tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve. Az egyes gabonafélék vetése a vizsgált időpontban a szemescirok kivételével megközelítette a 90-100 százalékot az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) összefoglalója szerint.
18:07
FEL