Ötödik alkalommal rendezték meg a sérült fiatalok megyei találkozóját Gyulán. A városi önkormányzat a helyi civil szervezetekkel és egyesületekkel közösen hívta életre az eseményt, melynek legfőbb célja az érzékenyítés, az elfogadás, valamint a tolerancia erősítése volt a sérült fiatalok és egészséges társaik között.
A szervezők számos programlehetőséggel készültek a rendezvényre, ahol a sérült fiatalok és az egészséges gyerekek közösen szórakozhattak. Vannak olyan fogyatékkal élők, akik évről-évre visszatérnek az eseményre, szeretik annak családias jellegét. A sérült fiatalok szerint ezek a programok segítik a társadalmi elfogadásukat.
– Már egyre jobban elfogadják a sérült embereket, de azért még vannak, akik nem igazán nyitnak felénk. Úgy érzem kezdünk szépen beilleszkedni a világba - tájékoztatott Fülöp István, aki saját bőrén tapasztalja, milyen sérültként élni a világban.
Azok, akik mindennap a fogyatékkal élőkkel foglalkoznak, kiemelték, mennyi értékkel rendelkezik mindenki.
– A fogyatékkal élő emberek szerettették meg velem önmagukat. Szeretem, hogy abszolút őszintén viselkednek minden élethelyzetben - árulta el Kovács Zoltán, a Szivárvány Napközi Otthon vezetője.
A találkozó 2015-ben jött létre azzal a céllal, hogy minél szorosabb legyen a kapcsolat az egészséges emberek és a sérült fiatalok között. Az esemény azóta évről-évre egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Papp Zsuzsanna "Hatodik érzék" a Fogyatékkal Élőkért Egyesület elnöke megjegyezte, hogy amikor elkezdték, még csak két-háromszáz fővel indultak, most pedig összesen hat-hétszáz ember vett részt a rendezvényen.
A megye számos településéről érkeztek vendégek a találkozóra, többek közt Békéscsabáról, Dévaványáról, Elekről és Békésről is. A programra óvodás és iskolás gyerekek is eljöttek, ugyanis a szervezők szeretnék, ha minél fiatalabb korban kialakulna az elfogadás a fogyatékkal élőkkel szemben.
– A Sérült Fiatalok Megyei Találkozójának célja egyrészt, hogy a társadalom figyelmét felhívjuk a fiatal fogyatékkal élő emberek ügyére, az együttérzés és empátia fontosságára. Másrészről viszont egyéb módon is szolgálja a fogyatékkal élőket a rendezvény - fogalmazott Görgényi Ernő, Gyula polgármestere.