A tízezredik ügyfelet köszöntötték a Vésztői Kormányablakban

2017. augusztus 31. 16:31 | Kovács Dávid

Csütörtökön köszöntötték a Vésztői Kormányablak tízezredik ügyfelét. Az ünnepi alkalmon dr. Kovács József országgyűlési képviselő lepte meg a jubileumi vendéget, aki egy emléklappal és egy csokor virággal gazdagodott.

Nagyné Sánta Ildikónak lejárt a személyi igazolványa, ezt az okmányt újította meg csütörtök délelőtt. A helyi gyógyszertárban dolgozó hölgy nem jár sokszor a kormányablakba, de amikor idejött ügyet intézni, csak jó tapasztalatokat szerzett.

- Sokkal jobban szeretem a személyes ügyintézést, mint az Ügyfélkapun keresztül. Lehet, hogy régimódi vagyok, de azt szeretem, ha van kérdésem, akkor válaszolnak rá és itt természetesen minden problémámra megoldást találnak – árulta el Nagyné Sánta Ildikó.

A tízezredik ügyfelet elsőként dr. Krizsán Anett, a Békés Megyei Kormányhivatal igazgatója köszöntötte, aki hangsúlyozta, a kormányablakok létrehozásával az volt a kormány célja, hogy egyszerűbb, gyorsabb és hatékonyabb ügyintézést biztosítsanak mindenkinek. Dr. Kovács József országgyűlési képviselő - párhuzamot vonva a tízezredik ügyféllel, aki hozzá hasonlóan az egészségügy szolgálatában töltötte az elmúlt éveket - kiemelte: a közigazgatásban véghezvitt átszervezést eddig pozitív változásként lehet értékelni.

 

 

- Itt voltam a kormányablak átadásánál, tehát az első és a tízezredik ügyféllel is találkoztam. Úgy gondolom, hogy a kormányablak minden európai feltételnek megfelel és a lakossághoz közel tudjuk vinni a szolgáltatást, úgyhogy közben nem kell elutazniuk. Csak egy-két dolog van, amit nem tudnak itt elintézni, például a földhivatali ügyeket, de az alapszolgáltatások elérhetőek – fogalmazott dr. Kovács József országgyűlési képviselő.

A Szeghalmi Járásban újabb kormányablakot nyitnak majd, hiszen a székhely és Vésztő mellett péntektől Füzesgyarmaton is várják az ügyfeleket.

További programok »

Itthon

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul. A hét végén csökken a csapadék valószínűsége és kissé visszaesik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
06:27