A békési Dánfoki Üdülőközpontban zajló, egész napos, ingyenes rendezvény nemcsak a vadászat és horgászat szerelmeseit várta, hanem gazdag kísérőprogramjaival az egész család számára tartalmas kikapcsolódást ígért.
A bográcsban rotyogtak a különféle pörköltek, de a horgászegyesületek természetesen halas ételekkel is készültek, sőt, volt olyan csapat is, amelyik töltött káposztával nevezett be a főzőversenyre, amely minden évben nagy népszerűségnek örvend. Az üdülőközpont szinte teljes területe idén is megtelt a főzőcsapatokkal, amelyek a megye sok szegletéből érkeztek, de jöttek megyehatáron túlról is csapatok.

– Húsz főzőcsapat közel harminc étellel nevezett, ezeket bárki megkóstolhatja, ez adja a rendezvény egyik különlegességét. A másikat pedig az, hogy a természeti környezet együtt vonzza a vadászokat és a horgászokat is, emiatt lehet sikeres minden évben az esemény – fogalmazott Nemes Attila, a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége ügyvezetője.
Az Országos Magyar Vadászkamara Békés Vármegyei Területi Szervezete, valamint a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége jóvoltából idén is a hagyományok, a természet tisztelete és a gasztronómia került a középpontba.

– Nagyon sok vadász horgászik és nagyon sok horgász vadászik, tehát itt összefonódik ez a két terület. Emellett azonos természetben élünk, és ami a legfontosabb, hogy egyformán szeretjük a természetet, ez tart össze bennünket. Ezen a rendezvényen pedig tudunk találkozni egymással és beszélgetni egy jót – mondta Hrabovszki János, az Országos Magyar Vadászkamara Békés Vármegyei Területi Szervezetének elnöke.
A nap egyik leglátványosabb és legnépszerűbb programja volt – a gyerekek körében főként – a látvány haltelepítés, amelynél mindenki testközelből vehette szemügyre a méretes pontyokat, mielőtt a vízbe engedték volna őket.