Bagdy Emőke előadásában többek között arról beszélt, a szülők hogyan fedezzék fel gyermekeikben a tehetséget, vagyis azt, hogy mihez van született adottságuk. Mint fogalmazott, ehhez ismerni kell azokat a szenzitív életkori szakaszokat, amikor a kinyíló gének, megvalósulást akarva a kulcsingereikre várnak.
– Ha ezek a kulcsingerek, a meghatározott életidőszakban, meghatározott külső behatások jelenléte által a genetikai programban, életre hívják azt a bizonyos viselkedést, akkor egészséges lesz a fejlődés. Ha ez kimarad, nincs kulcsinger, tehát hiányállapotok, lyukak vannak a fejlődésben, azokat is voltaképpen áthidalja a fejlődés, de az biztos, hogy a hiányosság alakul ki – hangsúlyozta.
Bagdy Emőke az MCC Fiatal Tehetség Programjának fővédnöke, valamint a tehetséggondozás módszertanának egyik kidolgozója, ezért is hívta meg az intézmény a neves szakembert Békéscsabára.
– Nagyon fontos számunkra az, hogy ne csak a gyermekekkel foglalkozzunk, hanem a szülőknek és a pedagógusoknak is adjunk olyan plusz programokat, lehetőségeket, ahol ők is tanulhatnak új dolgokat, hiszen a tehetséggondozás mindannyiunk feladata. Ez egy olyan folyamat, ahol a pedagógusok, szülők, a különböző közösségek, művészeti iskolák, és természetesen az MCC is azon dolgozik, hogy a fiatalokat eljuttassuk arra a szintre, hogy megtalálják miben jók – fogalmazott a behir.hu-nak Mittag Mónika az MCC békéscsabai képviseletvezetője.
A Mathias Corvinus Collegium Békéscsabán legközelebb október 27-én egy pedagógus konferenciára várja majd az érdeklődőket.