A tarhosi zeneiskola jövője - Összegyűlt a Békés-tarhosi Zenebarátok Köre

2023. április 22. 13:04 | Fajó Attila

A Békés-tarhosi Zenebarátok Köre egész napos rendezvényt tartott Tarhoson. Ugyan a híres tarhosi zeneiskola már több évtizede bezárt, szellemi öröksége eltörölhetetlen és mind a mai napig összehozza az embereket.

Gulyás György zenepedagógus az iskola 1946-os alapításával valami olyat alkotott, ami nemcsak a korát előzte meg a kialakított tehetséggondozó program létrejötével, de hosszú időre meghatározóvá tett egy kicsiny Békés vármegyei települést a zenei oktatás területén.

Az 1953-ben épült és Kodály Zoltán által megnyitott tarhosi zenepavilon ugyan most zárva van, de a benne rejlő lehetőségek kiaknázása izgalomban tartja a Békés-tarhosi Zenebarátok körét, közösségét. A szombaton, Tarhos községében megrendezett konferencia is azt a célt szolgálta, hogy elevenen tartsa a zeneiskola és kastély épületének felújítási és további használatára vonatkozó terveit.

 

 

Fejes Antalné Pálfy Zsuzsa – aki férjével együtt hosszú időn át vezette a békési zeneiskolát és gondozta a kulturális fesztivállá nemesedő Békés-tarhosi Zenei Napokat – előadásában visszatekintett arra múltra, amellyel az intézmény rendelkezett és előrevetítte a jövőt, amelyet az épületegyüttes még mindig magában hord.

 

 

A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Sebestyén Márta népdalénekes és Békés és Tarhos településeinek számos rangos képviselője. 

 

 

Az esemény az Angrárminisztérium Hungarikum Bizottságának támogatásával jött létre. A néhai Bartalus Ilona, Békés vármegyei születésű zenepedagógus leánya, Janota Orsolya vállalta a fővédnök szerepét, aki köszöntő beszédet is intézett az egybegyűlt hallgatósághoz.

 

Galéria

További programok »

FEL