A Pál utcai fiúk elevenedtek meg a könyvtár robotika foglalkozásán

2025. március 29. 20:22 | Gulyás Gergő

A Békés Megyei Könyvtár legutóbbi robotika foglalkozásán felidézték Molnár Ferenc - A Pál utcai fiúk című ifjúsági regényének egy-egy részletét, majd az Abacusan ArTec oktatást segítő robotika készlettel helyszíneket, szereplők építettek, a programozás segítségével pedig lemodellezték Nemecsek Ernő és a vörösingesek kalandjait.

A Békés Megyei Könyvtár olvasásnépszerűsítő robotika foglalkozása a Könyvtári Kihívás országos pályázathoz kapcsolódott.

A résztvevők a foglalkozás kezdetén megismerkedtek egy irodalmi alkotással, jelen esetben Molnár Ferenc jól ismert ifjúsági regényével, A Pál utcai fiúk egy részletével.

A felidézett eseményeknek megfelelően szereplőket és helyszíneket építettek a gyerekek az oktatási célú készlet segítségével.

 

Forrás: Békés Megyei Könyvtár

 

A kötetben leírt történetek a programozás segítségével le is modellezhetők, a megépült robotok irányíthatók, vezérelhetők, ezáltal akár Nemecsek Ernő is megépíthető, a vele történtek feldolgozhatók a robotikai eszközökkel.

– Az élményszerű tanulással és az interaktív eszközök segítségével a könyvtár még inkább meg tudja szólítani a fiatal korosztályt. Reményeink szerint a maihoz hasonló kompetenciafejlesztő alkalmak fokozzák az olvasás iránti kedvet és motivációt, minél több résztvevő válik majd rendszeres könyvkölcsönzővé – fogalmazott Juhász Zoltán, a Békés Megyei Könyvtár igazgatója.

 

Forrás: Békés Megyei Könyvtár

 

Az olvasásnépszerűsítő program fejleszti a szövegértést és a digitális kompetenciákat. A bibliotéka robotika foglalkozás a nagy sikerre való tekintettel a jövőben is folytatódni fog, egy másik sokak számára érdekes témával.

További programok »