Gyurkovics Tamás fotográfus és Jászberényi Sándor újságíró, haditudósító évek óta kíséri a Migrációkutató Intézet szakembereit különböző migrációs helyszínekre és segítik a folyamatok dokumentálását. A fényképek Ugandában, Egyiptomban készültek, valamint az ukrán menekültválság magyarországi oldalát is bemutatják, továbbá a 2015-ös migrációs válságról készült fotók is a tárlat részét képezik.
– Én Szerbiában jártam, illetve Magyarországon az ukrán menekültek befogadó állomásokon és határmenti helyszíneket. Képeimmel az érzelmeket próbáltam bemutatni, a migrációt az arcokon keresztül, ez volt a cél – hangsúlyozta Gyurkovics Tamás.
Az intézet célja a vándorkiállítással az, hogy a fényképeken keresztül a migráció szertágazó és komplex világát mutassák be.
– A migráció nem csupán hazánkat, vagy környező országainkat, hanem egész Európát érintő folyamat. A kiállítással szeretnénk elérni azt, hogy az érdeklődők számára a migráció különböző arcait mutassuk be személyesebb, emberi történeteken keresztül – emelte ki Veres Kristóf György, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója.
Az MCC békéscsabai képzési központjában nyílt tárlat a következő egy hónapban látogatható.