A menetírót kijátszva trükköztek a teherautó-sofőrök

2020. október 26. 10:13 | behir.hu

Egy nap alatt ismét két olyan járművezetőt értek tetten a NAV munkatársai Gyulánál, akik a menetíró készüléket kijátszva próbálták pihenés nélkül elérni úti céljukat.

A fuvarokmányok ellenőrzése után a pénzügyőrök mindkét esetben tüzetesen átvizsgálták a teherautókat is, és azt vették észre, hogy a sofőrök az ellenőrzéskor is mágnessel manipulálják a tachográfokat. A mágnesek használatát jelezte, hogy a menetíró készülék az ellenőrzés pillanatában és azt megelőzően is pihenőidőt regisztrált – számolt be róla a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Egy megfelelően elhelyezett mágnes alkalmas arra, hogy a tachográfot úgy manipulálja, hogy az kevesebb vezetési időt, illetve több pihenőidőt regisztráljon. A NAV munkatársai mindkét esetben eltávolíttatták és lefoglalták a mágneseket, valamint összesen több mint másfél millió forint bírságot is kiszabtak.

További programok »

Kék hírek

Börtön várhat az idős szüleit terrorizáló mezőhegyesi férfira

Többek között aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértése és kapcsolati erőszak miatt emelt vádat a Battonyai Járási Ügyészség egy 48 éves, mezőhegyesi férfival szemben. A büntetett előéletű elkövető éveken át terrorizálta idős szüleit, a bántalmazást pedig egy korábbi felfüggesztett börtönbüntetés sem tudta megállítani.
10:19
FEL