Az egykori Fekete-Körös holtág kiszáradt medrében először a kecskeméti Aurin Leánykar lépett fel Durányik László karnagy vezetésével, majd a Zeneakadémia Szaxofon Együttese adott akusztikus koncertet. A 18 éve indult rendezvénysorozat célja, hogy a programon résztvevőket egy fenntarthatóbb, környezettudatosabb életvitel irányába mozdítsa. A koncert helyszínét egy közel 3 kilométeres sétával lehetett megközelíteni. A természetjárás témája a Mályvádi erdő természeti értékeinek bemutatása volt, illetve ismertették szerepét a fenntarthatóságban.
– Egyre lelkesebbek az emberek, egyre jobban érzik, hogy itt a helyük ebben az összefogásban, amiben erdészek, természetvédők, civil szervezetek, önkormányzatok és a helyi művészeti élet szereplői vesznek részt, hiszen mindenkinek fontos az, hogy ez a csodálatos természeti környezet hosszútávon fennmaradjon – fogalmazott a Muzsikál az Erdő főszervezője, Szabó Lajos erdőmérnök.
A programok pénteken kezdődtek Gyulán, majd szombaton Városerdőn folytatódott, onnan indult a természetjárás Mályvádi erdőbe, majd az eseménysorozat vasárnap zárult a határontúlon, Nagyváradon.