Az egyesület a Pósteleki Természeti Emlékparkban végzi a területre jellemző őshonos fajok génmegőrzését, így a puhafás ligeterdő egykori élővilágát is itt tudják bemutatni. A génrezervátum különböző élőhelyei miniatűr változatai az egykor környékünkön burjánzó erdőknek.
– A Körös Klub Egyesület Természeti Emlékparkjában vagyunk, ahol a Dél-Tiszántúlra jellemző fajokat őrzünk meg: ezeknek a megőrzésével és terjesztésével foglalkozunk. Erre a területre, a Körös-vidékre jellemző élőhelyeket alakítottunk ki, amelynek a segítségével oktató tevékenységet végzünk: minden korosztálynak bemutatjuk ezeket az élőhelyket – mondta el megkeresésünkre Fekete Ágnes, a Körös Klub Természet-, Környezetvédő Természetbarát Egyesület munkatársa.
A megőrzött növényfajokkal együtt az egyesület tagjai Békés megye különleges egyedeinek utódait is nevelik. A megyében helyi védettség alatt álló fák közül szinte az összesnek van már itt életképes utódja, így a Szépapó tölgynek vagy a Bandika- és a Cimbora-fának is. Az utóbbi két fa matuzsálemről és azok utódairól a Zöld7 című magazinunkban is beszámoltunk.
Sőt, a már elpusztult gerendási Topoly-fát ebben a pósteleki génrezervátumban nevelet utódainak köszönhetően telepítették vissza eredeti helyére.