A klímaváltozásra készíti fel a gazdákat a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

2024. február 14. 17:19 | Hidvégi Dávid

Idén is folytatja az országos ingyenes szakmai fórumsorozatát a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara! Az események nemcsak a gazdálkodók, hanem a falugazdászok, szaktanácsadók és talajvédelmi felügyelők számára is nyitott.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szerdán Kondoroson folytatta az országjárását. Az esemény célja, hogy felhívja a figyelmet a klímához mihamarabb alkalmazkodó mezőgazdasági termelés szükségességére. A kamara szakemberei tanácsokat, működő agrotechnikai-, illetve természetes vízmegtartó megoldásokat is nyújtanak.

– Hozzá kell szoknunk új dolgok alkalmazásához, hogy kisebb ökológiai lábnyomot hagyjunk. Ehhez minél jobb feltételek mellett a gazdálkodásunkat  meg kell reformálni és meg kell változtatni. Ez érdeke mindenkinek, hiszen a talajunkra, a gazdaságainkra, a területeinkre és a bolygónkra vigyáznunk kell – emelte ki köszöntő beszédében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés Vármegyei Igazgatóságának elnöke, Kozsuch Kornél.

 

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kiemelt feladatának tekinti a megfelelő talaj- és vízgazdálkodás kialakítását, az öntözésfejlesztés mellett a víz tájban tartásához szükséges gyakorlatok minél szélesebb körben való elterjesztését. A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége elnöke hangsúlyozta: a Magyarországra érkező csapadékmennyiséget meg kell tartani.

– Nincs kevesebb csapadék csak nagyon rossz az elosztása. Amikor hirtelen lezúdul egy térségre 100-120 milliméter csapadék, akkor a folyók medrei hirtelen megtelnek. A vízgyűjtőn keresztül jön lefelé a víz, amelynek következtében a meder mélyül, duzzasztás és szakaszolás nélkül. Miután levonult a víz utána a meder egyfajta szívó hatást vált ki. Azon dolgozunk, hogy jó megoldásokat találjunk – fogalmazott Jakab István.

Az agrárkamara célja, hogy a mezőgazdasági termelés képes legyen hatékonyan, elsősorban természetes módon reagálni a klímaváltozással összefüggő hatásokra.

 

Galéria

További programok »

FEL