A helyi közösséget erősítik majd

2018. szeptember 22. 17:05 | behir.hu

Nyitókonferencia keretében találkozott az a 22 szervezet, amely a következő időszakban a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program részeként a békéscsabai közösségek fejlesztésével foglalkozik majd.

A Mérték-tér Konferencia névre hallgató eseményt a Csabagyöngye Kulturális Központban rendezték meg pénteken. A most kezdődő, uniós forrásból finanszírozott projekt a békéscsabai közösségek, szegregált területek speciális programjait tartalmazza.

A konferenciát azért hozták létre, hogy a partnerszervezetek megismerjék egymást és jó gyakorlataikat, illetve további szerepkörét. A munkához később különböző tematikájú workshopok is kapcsolódnak, szó lesz például az állatok terápiás alkalmazásáról, a relaxációról, a közösségi életről és az önkéntes szerveződések bemutatásáról is – tájékoztatott Körömi János, a Mentálhigiénés Egyesület elnöke.

A projektről részletesebben erre a linkre kattintva olvashatnak.

K.A., V.D.

További programok »

Önkormányzati hírek

Megszületett a győztes terv – Díjazták a jövő közlekedési csomópontját

Ünnepélyes díjátadó eseményen hirdették ki a “Békéscsaba - Helyközi Tömegközlekedési Csomópont kialakítása” című építészeti tervpályázat eredményét kedden, a Csabagyöngye Kulturális Központban. A pályázóknak a vasút- és buszpályaudvar épületét és környezetét kellett megtervezniük, hogy egy új köztér jöjjön létre a városban.
2026. június 23. 16:08
FEL