A behir.hu megkeresésére a Magyar Bábművészek Szövetségének elnöke elmondta, hogy az áprilistól júniusig tartó 10. Színházi Olimpián résztvevő 13 magyarországi bábszínház mindegyike arról számolt be, hogy pozitív volt az esemény megítélése. Asbóth Anikó kiemelte, hogy kifejezetten gyümölcsöző volt az úgynevezett trioládba szerveződő színházak együttműködése, hiszen így a társulatok jobban megismerhették egymást, közös workshopokon vehettek részt, ez pedig a további szakmai munkát is nagyban segíti majd. A konferencia második napján a bábművész szövetség közgyűlést tartott, melyen értékelték az elmúlt időszak történéseit, szakmai ügyeit.
Asbóth Anikó, a Magyar Bábművészek Szövetségének elnöke, a Vojtina Bábszínház igazgatója. Fotó: Vojtina Bábszínház
Az elnök arról is beszélt, hogy történelmi pillanat volt a Békéscsabai Napsugár Bábszínház új otthonának átadása májusban. Mint mondta, a helyi társulat maximálisan rászolgált a kiemelkedő fejlesztésre, hiszen egy családi hagyomány folytatásaként jöhetett létre a beruházás. Asbóth Anikó hangsúlyozta, hogy a szakma jövőjét az is bizonyítja, hogy a Színházi Olimpián két és fél hónap alatt több mint 400 előadást tartottak az országban, melyekre rendkívül nagy volt az érdeklődés minden városban.
– Rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk és bízunk benne, hogy ez olyan megtartó erővel bír, ami láttatja a fenntartókkal, illetve a kulturális vezetéssel, hogy mekkora szükség van ránk. Mi elsősorban a családoknak játszunk, nagyon széles skálán és az utóbbi 30 évben rengeteg változás és fejlődés volt ebben a szakmában. Hiszünk benne, hogy ezeket az eredményeket megtartva tudunk továbbmenni, bizonyítva létjogosultságunkat napról napra – zárta gondolatait a szövetség elnöke.