A Csaba ellen nem volt orvossága a Dabasnak

2024. április 14. 19:32 | Such Tamás

A Békéscsaba 1912 Előre vasárnap délután a Meton-FC Dabas SE otthonában lépett pályára a labdarúgó NB III Dél-keleti csoportjának 24. fordulójában. Ha már ott voltak, három gólt be is varrtak a házigazdának.

METON-FC DABAS SE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–3 (0–0)

Dabas: Berta Csaba, Jancsó Csaba Béla, Forrai Zoltán, Kócsa Tamás Gergely, Kotroczó Péter, Józsa Marcell Ádám, Csóri Balázs, Földeák Levente, Molnár Zoltán, Molnár Bence, Domokos Bálint. Cserék: Balogh József Dániel, Karcag Noel Zsombor, Forgács András, Kovács Kristóf, Knolmár Milán, Zsuppán, Donát, Mayer Máté, Bokros Bonifác, Ispán Csanád Attila, Benkő Márton, Domokos Bence. Vezetőedző: Tóth László

Békéscsaba: Póser Dániel, Pintér Norbert, Zádori Krisztián, Vólent Roland, Hodonicki Márk, Pusztai András, Mikló Roland, Kuzma Hunor Álmos, Albert István, Tóth Máté. Bora György. Cserék: Krnács Richárd, Somogyi Pál Csaba, Komáromi Csongor, Kovács Gergő, Farkas Márk, Mihály Bálint, Zvara Levente Mátyás, Hulicsár Máté, Kóródi Nándor, Sármány Kristóf. Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Zádori Krisztián (49. perc), Farkas Márk (81. perc), Bora György (85. perc).

Sárga lapok: Albert István (34. perc), Földeák Levente (42. perc), Molnár Bence (74. perc).

Játékvezető: Újhelyi Tamás; asszisztensek: Balla Levente, Gergely Márton

Az első valamirevaló lehetőség a Békéscsabának adódott a 9. percben, akkor sarokrúgást követően Vólent fejelt a kapu fölé. A 10. percben Hodonicki játszotta be magát a 16-oson belülre, végül kimaradt a lehetőség. A 12. percben egy dabasi szabadrúgást követően a dabasi Kotroczó került helyzetbe, de szerencsére csak az oldalhálót találta el. A 19. percben egy hazai kontratámadás után a sípmester egy gyanúsan téves ítélete borzolt a kedélyeket. A 25. percben Józsa Marcell szabadrúgása szállt a vendég kapu felé. A 31. percben Mikló szaladt el a baloldalon, beadására két csabai támadó is érkezett, de egyikük sem tudta a kapuba fejelni a labdát.

A 34. percben megszületett a mérkőzés első sárga cédulája: Albert állított meg szabálytalanul egy hazai kontrát. A 36. perben egy fogadás-támadás végén Vólent került lehetőség elé, az utolsó pillanatban tudott az egyik védő hárítani. 38. percben újabb sarokrúgáshoz jutott az Előre, ismét zavart keltettünk a hazaiak előtt, de nem változott az eredmény. A 42. percben Földeák kapott sárgalapot. A hátralévő időben már nem változott az eredmény, így 0-0-val fordult a két csapat.

A félidőben cserélt Csató Sándor, Vólent és Pusztai helyett Sármány, illetve Farkas folytatta a játékot. A 48. percben egy óriási lehetőség adódott a vendégkapu előtt, egy baloldali beadást követően Zádori hagyta ki a helyzetet. A 49. percben megtört a jég: egy kontratámadás végén Sármány beadására Zádori érkezett jó ütemben, ezzel 1-0-ra vezetett a Békéscsaba. Érezhetően jó hatással volt a lilák játékára a két félidei csere, gyakorlatilag a Dabasnak nem volt orvossága a vendégek ellen, épp csak az utolsó pillanatokban tudtak menteni.

A 64. percben a Dabas is két játékost cserélt, ugyanebben az időpontban a Csaba is frissített: Kuzma helyett Komáromi lépett a fűre. Közben a dabasiak új lendületet kaptak, néhány percre némileg beszorultak a csabaiak a kapujuk elé. A 69. percben óriási helyzetet hagytak ki a hazaiak, Mayer lőtt a kapura, de szerencsére eredménytelenül.

A 72. percben Csató mester újra cserélt, Tóth Máté helyett Zvara Levente érkezett a középpályára. A 74. percben a hazai csapatnál Molnár Bence kapott sárgalapot. A 81. percben az Előre megduplázta az eredményt, Zvara szögletét Farkas pofozta a hálóba (2-0 a liláknak). A 85. percben egy újabb szögletvariáció végén Bora György talált a kapuba, ezzel be is állították a végeredményt (3-0). Az utolsó öt percben még Kórodi is lehetőséget kapott, Zádori helyett léphetett a zöldre. A mérkőzés végén a játékvezető még három percet hosszabbított, de a végeredmény már nem változott.

(A hasznos információkért külön köszönet Molnár Balázsnak!)