A BRSE háromszettes győzelemmel kezdte az Extraligát - galériával

A Swietelsky-Békéscsaba a Kaposvárt fogadta a női röplabda Extraliga alapszakaszának 1. fordulójában

Swietelsky-Békéscsaba–Kaposvári NRC 3:0 (26, 18, 17)

Extraliga alapszakasz, 1. forduló, Békéscsaba. Vezette: Adler, Ujházi

Békéscsaba: Drpa 6, Vasileva 10, Bodnár 13, Pintér 14, Aktas 8, Bagyinka 6. Csere: Molcsányi (libero), Szatmári, Glemboczki, Oikonomidou 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Kaposvár: Szedmák 8, Kyparissi 9, Ubavic 11, Bodovics 3, Gyimes 6, Renko-Ilic 3. Csere: Radnai (libero), Godó, Narancic. Vezetőedző: Vincent Lacombe.

Nagyjából öt és fél hónapnyi szünetet követően ismét Extraliga-mérkőzésnek adott otthont a Békéscsabai Városi Sportcsarnok, hiszen megkezdődött a 2022/2023-as alapszakasz. Az első fordulóban csapatunk azt a KNRC-t látta vendégül, amely rengeteg változáson ment keresztül a nyáron, de Tóth Gábornak is szinte teljesen új csapatot kellett felépítenie a mostani idényre.

A csabai lányok rendkívül határozott játékkal ugrottak bele a meccsbe, főleg a blokkmunka volt kiemelkedő. Leginkább Pintér Andrea jeleskedett eleinte ponszerzésben, ő vitte a hátán a csapatot, akik a szett derekán egy jó sorozattal négy ponttal megléptek. Vincent Lacombe időkérése után zárkóztak a vendégek, amiben a hazaiaknak is szerepe volt, ugyanis több ki nem kényszerített hibát vétettek. A végjátékhoz érkezve hármat ismét közzétettek, ekkor viszont a nyitásokkal volt probléma. Bagyinka Fanni két remek húzásával játszmalabdákhoz jutott a BRSE, ezeket azonban hárították a vendégek, majd a csabaiak a harmadikat sem tudták értékesíteni, a Kaposvár minden alkalommal kiegyenlített. Ez egészen az ötödik szettlabdáig tartott, amikor végül sikerült lezárni a menetet.

A második felvonásban folytatódott a szoros küzdelem, felváltva szerezték a pontokat a csapatok. Aztán a Kaposvár ritmust váltott, 5:8-as állásnál Tóth Gábornak ki kellett kérnie az első idejét. A csabai hátrány a négy pontot is elérte, innen kezdődött a visszakapaszkodás: 12:12-nél sikerült is utolérni a somogyiakat, majd a fordítás is megvolt... A nehezen megszerzett előnyt innentől kezdve apránként növelte a Swietelsky-Békéscsaba és már nem is adták ki a kezünkből a vezetést. A hajrában sikerült határozottnak maradni, Bagyinka ásza pedig a 2:0-s előnyt jelentette.

A harmadik etap elején Marta Drpa sérülést szenvedett, a helyére Maria Oikonomidou érkezett. Némi technikai szünet után folytatódott a találkozó, ami után az első két pontot a Kaposvár szerezte, erre a BRSE egy 4:0-s sorozattal válaszolt. A csabaiak állandósították a 4-5 pontos különbséget Bodnár Dorottya és Ceyda Aktas vezérletével, ám amikor a vendégek ebből elkezdtek faragni, Tóth Gábor időt kért. A Békéscsaba visszaállította, és növelte is a differenciát: a második szetthez hasonlóan a harmadikban is előnnyel fordultunk a hajrára. A csapat összesen hét meccslabdából gazdálkodhatott, amelyek közül Pintér stílszerűen egy blokkal megoldotta a legelsőt, ezzel pedig a mérkőzést is megnyerték a csabaiak

– Nehéz mérkőzésre számítottam, ami be is igazolódott. A Kaposvár rendszerben és fegyelmezetten játszott, azonban a legfontosabb pillanatokban helyén volt az eszünk és a szívünk – összegezte a mérkőzés Tóth Gábor.

Forrás: brse.hu