„1972. május 6-án tartották meg Budapesten az első hazai városi táncházat – mondja Csepregi András, a Békés Banda bőgőse –, amelyet Halmos Béla és Sebő Ferenc szerveztek. Tiszteletükre idén már a tizedik alkalommal rendezték meg A táncház napját.”
Hozzáteszi, ezen az eseményen adták át a Halmos Béla-vándordíjat és a Halmos Béla-emlékérmet is. 2015-ben Lipták Dániel, a zenekar prímása elsőként vehette át a Halmos Béla-díjat, illetve Halmos Béla egykori hegedűjét.
(A Békés Banda műsora 12’50”-nél kezdődik.)
Közreműködött: János Hajnalka (ének), Lipták Dániel (hegedű), Gombai Tamás (hegedű), Nagy Gábor (kontra, duda), Csepregi András (nagybőgő, ütőgardon)
Nem mellesleg Lipták Dániel és Gombai Tamás a Zeneakadémián tanítanak. S mindkét zenész kiváló hegedűtanára, a három esztendeje elhunyt Barbócz Sándor volt.
***
Szerzői megjegyzés: Közel nyolc éve Barbócz Sanyi elmesélte, már a kezdetekkor, amikor csak tehette, a hóna alatt a hegedűjével följárt a fővárosba a Sebő-Halmos-féle táncházba.
Elmondása szerint akkor ez a műfaj annyira új dolognak számított, hogy szinte szétfeszítette Halmosékat a lelkesedés, és mindenkivel meg akarták szerettetni azt a zenét. Alapvetően, ha megláttak valakinél egy hegedűt, egyből azt mondták: „Na gyere, majd megtanulod!”.
Idővel Barbócz Sanyi is közéjük ülhetett.