A csomagok tartós élelmiszereket - többek között tejet, cukrot, mákot, mézet, narancsot, lisztet, lencsét, olajat, szaloncukrot és többféle tésztát - tartalmaztak.
A csomagok kiosztásában Szarvas Péter polgármester is részt vett. A városvezető kiemelte, hogy az adventi időszak a karácsonyra való várakozás mellett a segítségnyújtásról is szól. Mint fogalmazott: az önkormányzat minden évben segít a nehéz sorsú embereken ilyenkor is.

– Idén a munkatársaim úgy rakták össze az élelmiszercsomagot, hogy abban konzervek, édességek, narancs, kalács és sok minden egyéb finomság szerepel. 450 család adventi időszakát, karácsonyát tudjuk így segíteni. Körülbelül hat és fél millió forintba kerül ez az önkormányzatnak, tehát egy adománycsomagnak tizenötezer forint az értéke – tette hozzá a polgármester.
A polgármesteri hivatal szociálpolitikai osztályának osztályvezető-helyettese elmondta, hogy az önkormányzat szociális ellátórendszere rendkívül színes, ennek képezi szerves részét ez a csomagosztás. Petrovszki Klára hozzátette, hogy a családok kiválasztásánál abszolút a rászorultságot vették figyelembe, a csomag összeállításánal pedig az ünnepkörhöz kapcsolódó élelmiszereket válogatták össze.

– Az ünnepkörhöz kapcsolódó főzés több momentumába be tudtunk így segíteni, mindenképpen úgy ítéljük meg, hogy ezzel tartalmasabbá és meghittebbé tudjuk tenni az ünnepeket az érintett családok számára – mondta az osztályvezető-helyettes.
Azon családoknak, akik nem tudtak személyesen megjelenni, a Békéscsabai Családsegítő és Gyermekjóléti Központ munkatársai juttatják el a csomagokat.