– A versenyt 1996-ban, tehát majd' 30 évvel ezelőtt hívtuk életre – nyilatkozta hírportálunknak Hajtmann Ildikó zsüritag. – Itt nem helyezésekért versengenek a jelenlévők, hanem arany, ezüst, és bronz minősítésben részesülnek. Különdíjakat is adunk át a kimagasló tudást és tehetséget mutató indulóknak. A cél valójában az, hogy a gyerekek szeressenek foglalkozni a népdallal és élvezettel adják elő azt, hogy annak értéke méltó helyet foglaljon el a mindennapjaikban – tette hozzá a Trefort Ágoston- és Bonis Bona-díjas énektanár.
A szervezési feladatokat magára vállaló Békéscsabai Meseház intézményvezetője, Veres Krisztina úgy fogalmazott: ez a város legnagyobb tömeget megmozgató versenye a Csabai Kulturális Játékok részeként, hiszen mintegy 300 diák és az őket felkészítő pedagógusok jelennek meg a kétnapos rendezvényen. Az első napon az első és második osztályosok, felső tagozatosok, illetve vállalkozó szellemű középiskolások énekelnek, a második napon pedig a harmadik és negyedik osztályosok. A kiemelkedő tehetségek további fellépési lehetőségekhez is hozzájutnak a verseny révén.
– Megérinti a lelkünket, ahogy a gyerekek ezeket a gyönyörű népdalokat előadják. Pedagógiai szempontból is fejlesztő hatással van a gyermekekre az éneklés, de közösségfejlesztő hatása is van az együtt éneklésnek. Ez bizonyosan tovább kíséri őket felnőtt korukban is.