Vízilabda: Csabai bravúr a Neptun ellen

2017. június 5. 15:14 | behir.hu

A hétvégén az utolsó előtti fordulót rendezték a hazai OB I B-s vízilabda-bajnokságban. A Csabai Csirkefogók tartalékos összeállításban óriási bravúrt hajtott végre a fővárosban a Neptun VSC legyőzésével, amivel megőrizte esélyét a dobogós helyezésre.

Neptun VSC, Budapest—Csabai Csirkefogók VK 7—8 (2—2, 1—1, 2—3, 2—2)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, 7. forduló, Budapest, Tüzér utca, 100 néző. Vezette: Birri Gabriella, Vogel Gábor.

Neptun: Szilágyi — Hajós 1, Sármezei, Ludányi, Ábel 1, dr. Halász 1, Földesi. Cs.: Dobricza, Dorogi, Molnár 2, Zentai 2, Dékány. Edző: Beszédes Csaba. Békéscsaba: Szentesi — Tinka, Major 1, Szabó Z., Józsa, Ajtai, Németh D. 4. Cs.: Flajsman, Tifrea 1, Mucsi, Tóházi, Zsilák 2. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 10/1, ill. 9/3. Büntetők: 2/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Tinka. Kipontozódott: Földesi. Az eredmény alakulása: 1—2, 3—3, 5—6, 7—6.

Tartalékos csapat kelt útra a fővárosba, több ifjúsági játékossal kiegészülve. Eredetileg Rácz Norbert volt a „tervezett” hiányzó, aki családi okok miatt nem tarthatott a csapattal, de dr. Makra Zsolt és Gál Lajos kapus sem szerepelt az összeállításban.

Ettől függetlenül jól kezdett a békéscsabai gárda: bár csak egy góllal, de a harmadik negyed végén is vezetett. Józsa Tibor már az első negyedben begyűjtött két személyit, ami miatt Kádár József edző a következő két negyedben „jegelte” az egyetlen megmaradt centert. Eközben mások vették hátukra a csapatot, különösen Németh Dániel, aki négyszer is eredményes volt, a csapat góljainak felét egyedül jegyezte. Ami viszont örömteli, hogy a még ifjúsági korú, saját nevelésű Zsilák László is kétszer eredményes volt, mi több, az egyik gólját számára szokatlan helyről, a centerből szerezte. A finisbe kanyarodva, öt perccel a vége előtt első és egyben utolsó ízben átvette a vezetést a fővárosi egylet. Három perccel a vége előtt Németh Dániel akcióból kiegyenlített. A hajrában emberelőnybe kerültek a Csirkefogók, Kádár edző időt kért, majd fél perccel a mérkőzés lefújása előtt ismét Németh Dániel betalált a Neptun kapujába, beállítva a végeredményt. A hátralévő időben pedig remekül védekeztek a viharsarkiak. Az egész találkozóra jellemző volt, hogy remekül játszott saját kapuja előtt a Békéscsaba. Óriási segítség volt, hogy a fiatal kapus, Szentesi Máté számtalan ziccert fogott és még büntetőt is hárított.

A záró körben szombaton 11 órától rendezik a Békéscsaba-Szombathely találkozót az Árpád fürdőben.

Kádár József: - Mindkét csapat remekül védekezett, végül tartalékosan, egy jó találkozón sikerült megszereznünk a dobogós álmokhoz szükséges három pontot idegenben. Bízunk benne, hogy a jövő heti utolsó találkozón is lesz tétje tevékenységünknek.

További eredmények: Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger—Aligátor VUS, Szombathely 8—9. Ceglédi VSE—Racionet Honvéd, Budapest 20—12. Az Angyalföldi SI DSE, Budapest—BVSC-Zugló mérkőzést június 6-án, kedden játsszák.

Az állás a rájátszás 7. fordulója után az alapszakaszból vitt pontokkal együtt: 1. Aligátor VUS, Szombathely 26, 2. Csabai Csirkefogók VK, Békéscsaba 23, 3. BVSC-Zugló, 22, 4. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 21, 5. Ceglédi VSE 16, 6. Neptun VSC, Budapest 15, 7. Angyalföldi SI DSE, Budapest 13, 8. Racionet Honvéd, Budapest 13. (Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény dönt. Ha az is azonos, akkor a gólkülönbség.)