A víz az egyik legfontosabb éltető elemünk. Félmilliárd évvel ezelőtt a szárazföldi élet is a vízből indult és a mai napig életadó alapelem. Mára egyre értékesebb kinccsé vált, néha már hazánkban is nehezebben hozzáférhető. Ezt leginkább a vízhez kötött életmódot élő növények és állatok érzik meg. E fajok és rajtuk keresztül saját magunk védelmét is szolgálja a vizes élőhelyek világnapja.
Boldog Gusztáv természetvédelmi szakember elmondta: az a tapasztalata, hogy a gyermekek a nagyon szépen megtanulják az óvodában, iskolában, hogyan kell a vízcsapot szabályozni például fog- vagy kézmosáskor, és tisztában vannak azzal, hogyan kell az ívóvízkészletünket védeni. A vizes élőhelyek természetvédelmi jelentőségéről azonban nagyon hiányosak az ismereteik. Mint hozzátette: temészetvédőként az itt élő állatok és növények szemszögéből figyeli az víz meglétét vagy éppen a hiányát. S arra próbálja a gyermekek figyelmét is felhívni, hogy az egyre fokozódó aszályos, csapadékhiányos időszakok milyen hatással lehetnek a vizes élőhelyekre, mi történhet az itt élő növényekkel és állatokkal.
A vizes élőherlyek világnapja alkalmából a Körösök Völgye Natúrpark által szervezett előadáson 10 békéscsabai óvodás és iskolás csoport vett részt.