Visszatér a hőség - videóval

2017. augusztus 9. 12:29 | Zsóri Martin

Szerdán újra figyelmeztetést adott ki a tartós hőség veszélye miatt a meteorológiai szolgálat, csaknem az egész országra.

Veszélyjelzésükben azt írták: szerdán a középhőmérséklet az ország nagy részén 25, a Dél-Alföldön 27 Celsius-fok felett valószínű - írja az MTI.

Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki a hőség veszélye miatt. A fővárosra és Pest, továbbá Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki szerdára.

Az előrejelzés szerint szerdán túlnyomóan napos idő várható a Dunától keletre kevés, a Dunántúlon kissé több gomolyfelhővel. Csapadékra jó eséllyel sehol sem kell számítani, de késő délután, este az Alpokaljára Ausztria felől kis valószínűséggel besodródhat esetleg egy-egy zápor, netán zivatar.

A leghidegebb órákban általában 12-20 fok lehet, de főként az északi völgyekben ennél néhány fokkal hűvösebbre lehet számítani. Napközben 31-38 fokig melegszik a levegő. Az előrejelzés szerint a Dél-Alföldön lesz a legmelegebb.

 

 

 

További programok »

Itthon

Ezúttal a 3 és 77 éves köztiek gitároztak a kéken megvilágított Csabagyöngyében

A Ragyogjon kékben! egy amerikai kezdeményezés, amely az autizmussal élő társainkra hívja fel a figyelmet. A nemzetközi akció keretében április 2-án, az autizmus világnapján a világ számos nagyvárosában egy-egy szimbolikus középületet kék fénnyel világítanak meg. Ebből az alkalomból, Békéscsabán idén is közel 80 gitáros adott közös koncertet a Csabagyöngyében.
20:21
FEL