Varga Mihály: 5 százalékos infláció a cél az év végéig

2024. január 27. 15:10 | behir.hu

A pénzügyminiszter egy soproni gazdaságpolitikai konferencián úgy fogalmazott: józan, mértékletes és fegyelmezett fiskális politikára van szükség.

A tárcavezető az eseményen hangsúlyozta: konszenzus van a tekintetben, hogy az idei infláció jóval kisebb lesz, mint a tavalyi. 

– Óriási eredmény, hogy míg 2023 januárjában 25,7 százalék volt az infláció, addig decemberben már csak 5,5 százalék – emelte ki Varga Mihály.

Mint mondta, a legnagyobb eszköztára a monetáris politikának van.

– Egyre inkább megérett az idő arra, hogy a hozamok és az alapkamat is lejjebb csússzon – tette hozzá.

A pénzügyminiszter véleménye szerint az idei januári adat még kedvezőbb lesz.

Forrás: VG

További programok »

Gazdaság

NAV: Minden harminc év alatti édesanya szja-mentes januártól

Kedvezően változnak 2026. január 1-jétől a harminc év alatti édesanyák adómentességének szabályai. A kedvezmény jövőre már nemcsak az átlagbérig, hanem a kedvezmény alapját képező jövedelmek teljes összege után érvényesíthető, és a kedvezmény ettől az időponttól a 2023 előtt született gyermekek után is igénybe vehető - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. december 19. 17:52
FEL