– A célunk ezzel a vállalkozói fórummal az, hogy közös platformot biztosítsunk a térségben jelen lévő gazdasági szereplőknek, akik érdekeltek lehetnek a Nemzet Gazdasági Minisztérium által meghirdetett pályázat, az Üzleti környezet fejlesztési program részeként megvalósuló Vállalkozz okosan a turizmusban projekt ismertetése, amely jelentős anyagi forrást biztosíthat az egyesületünknek. Ezt a tájékoztatást Opitzerné Tóth Zsanett, a Pro-vision Tender Kft. ügyvezetője végezte el. Reményeink szerint ez az esemény is a hatékony forrásfelhasználást segíti majd a jelenlévők által képviselt szervezeteknél – fogalmazott Opauszki Zoltán, a Békéscsabai Turisztikai Egyesület elnöke.
A pályázati forrás felhasználásának lehetőségei és feltételei mellett szó esett az egyesület féléves eredményeiről, pénzügyi mérlegéről. Továbbá a nyári csabai programokban rejlő turisztikai üzleti lehetőségekről, ahol Varga Anna, a Csabagyöngye Kulturális Központ igazgatója adott elő.
Ezt követően fórumbeszélgetés formájában kötetlenül folyt tovább az eszme- és tapasztalatcsere a jelenlévők között.