Valakinek csak egy papír, másnak életre szóló elköteleződés

2024. február 9. 07:08 | Fajó Attila

Hogyan vélekednek ma a békéscsabaiak a házasságkötésről és mit mutatnak az adatok? Erről kérdeztük az utca emberét, míg a polgármesteri hivatal munkatársait a házasodási kedvről faggattuk.

Kinek mit jelent a házasság? A Házasság hete országos kezdeményezés előtt néhány nappal kérdeztük meg a csabaiakat.

– Én nagyon házasságellenes voltam – kezdi kérdésünkre egy kétgyermekes anyuka. – Aztán találkoztam a férjemmel és a feje tetejére állt minden. Azt hiszem, a mai világban biztos támaszt, viszonyítási pontot tud adni egy jólműködő házasság. 

– Sajnos megcsaltam a feleségem, el nem váltunk, de a viszonyunk megromlott. Mi tagadás, ez az én hibám volt. Talán ezt fogalmaznám meg üzenetként: a hűség elengedhetetlen, no persze a nőket sem kell félteni – vallja meg véleményét egy úr és már viharzik is tovább. Megkapóan őszinte volt. 

– Mit gondolok a házsságról? Nehezet tetszett kérdezni. 8 éve halt meg a férjem... nekem személy szerint fontos, de persze ezt nem lehet erőltetni, ez mindenkinek a saját személyes meggyőződése, döntése kellene, hogy legyen. Én a saját gyerekemtől se várom el, hogy olyanba hajtsa bele a fejét, amit később megbánna, de már nehezen mászna ki belőle - így fogalmaz egy középkorú hölgy.

 

Hányan házasodtak tavaly Békéscsabán?

Urbán-Zsilák Klára, a békéscsabai polgármesteri hivatal közigazgatási osztályának vezetője hírportálunk megkeresésére elmondta, hogy a 2023-as esztendőben 270 esetben kötöttek házasságot Békéscsabán. Az előző évhez képest csökkenő tendenciát mutatnak a számadatok és talán idén sem lesz másképp.

– A városháza díszudvara és díszterme továbbra is népszerű helyszín az ifjú párok körében, de már nincs kiemelt időszak és a nyárra is akad még bőven szabad időpont a párok számára. A 20 fős befogadó képességgel rendelkező Mokos-terem ingyenes szolgáltatásával és elegáns belsőjével jó választásnak igérkezik – emelte ki az osztályvezető.

További programok »

Itthon

Jónak lenni jó!

Az elmúlt tizenkét évben 360 család kapott segítséget a törökbálinti Tábitha Gyermekhospice Ház különböző szolgáltatásainak köszönhetően, és jelenleg is több mint húsz család vár arra, hogy bekerülhessen az intézménybe - mondta el Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke a Duna televízión zajló egész napos műsorfolyamban vasárnap reggel – írja az MTI.
13:22
FEL