Úttörő művészek Munkácsy nyomában

2016. március 20. 16:51 | behir.hu

A Békés megyei születésű Imre Mariann képzőművész kísérletező munkáit legutóbb a Jankay Galériában láthattuk. Az emlékház most nyíló kiállításán a Munkácsy Mihály-díjas festő rajzait, akvarelljeit és a pillanatokat megörökítő, különböző anyagokkal átszőtt installációit ismerhetik meg az érdeklődők.

Az „Új utakon Munkácsy nyomában” című programsorozat keretében már több mint negyven Munkácsy Mihály-díjas művészt mutatott be az emlékház. Idén a Békés megyei születésű Imre Mariann munkáit láthatják az érdeklődők.

Mészáros Zsuzsa, a Munkácsy Emlékház művészeti vezetője elmondta, a legendás festőművészt egy újítónak éreztük a maga korában és témáját tekintve volt forradalmi, a mai mesterek pedig inkább technikában, gondolatiságban úttörők, akárcsak Imre Mariann.

A kiállítás megnyitóján az alkotások mellett a művészt is megismerhették a látogatók. A kötetlen beszélgetésen a festő az utazásairól, gondolatairól és az anyagokkal való kísérletezéseiről is mesélt. 

Imre Mariann a kiállításra magával hozta egyik legújabb installációját, a selyemruhába varrt ölelést, melyhez saját hajszálait használta fel.

- Mindig van egyfajta mondanivaló ami érdekel, ezt szeretném kifejezni az anyagok segítségével - osztotta meg velünk a kísérletező művész.

Az utóbbi öt évben a képzőművészt a múlandóság, a lehetetlen megfoghatósága foglalkoztatja. Ezeket a gondolatokat igyekszik modern építményein megörökíteni, egy ölelést, egy zsebkendőbe temetett könnycseppet, vagy éppen az asztalra hullott virágport.

Imre Mariann legújabb, Erdélyi képei és varrott installációi május 10-ig láthatók a békéscsabai emlékházban.

 

 

FEL