Újra kritérium ob Csabán – forgalomkorlátozás lesz a belvárosban

2023. szeptember 8. 08:32 | Kovács Dávid

2023-ban is Békéscsabán harcolnak a hazai kerékpárosok a magyar kritérium bajnoki címekért! A sportolók a szombaton 10 órakor kezdődő viadalon egy 1000 méter hosszú, zárt körpályán mérik össze tudásukat.

A kritérium szabályok szerint a verseny alatt több gyorsasági hajrát hirdetnek – a férfi elit U23-as korosztályban például negyven kör alatt tízet –, és minden gyorsasági hajrá első négy helyezettje (5, 3, 2, 1) kap pontot, a körelőnyt elért versenyző pedig plusz 20 pontot kap, a körhátrányba került kerekestől ugyanennyit levonnak. Pontegyenlőség esetén a több hajrágyőzelem számít, amennyiben a pontegyenlőség ezután is fennáll, az utolsó hajrá befutási sorrendje dönt.

A bajnokság 10 órakor kezdődik, több korosztályban, az U13-tól az U19-ig, a női, illetve a férfi elit U23-as kategóriában, valamint mastersben is hirdetnek győztest. A 13:15 órakor kezdődő férfi U19-es futam egyben Horváth János emlékverseny is, a verseny győztese az első Békéscsabáról származó magyar válogatott kerékpáros nevét viselő kupát veheti át.

A zárt körpálya rajtja a Széchenyi utcában lesz, a mezőny a Gőzmalom tér, a Kiss Ernő utca és a Kossuth tér érintésével tér vissza a Csabagyöngye Kulturális Központ elé. A pályán kizárólag versenyzők lehetnek majd, autók és egyéb gépjárművek ezen a napon itt nem közlekedhetnek, a forgalmi lezárás a környező utcákat érinti.