Újra felbőgnek a motorok, érkezik a III. Országos Kamionos Találkozó Csabára

2026. május 29. 09:16 | behir.hu

Békéscsaba ad otthont a III. Országos Kamionos Találkozónak 2026. június 12. és 14. között. A háromnapos rendezvény helyszíne a Békéscsabai Repülőtér lesz, ahová a szervezők belföldről és külföldről is több száz járművet, valamint több ezer látogatót várnak.

A fesztivál programkínálatában a kamionos bemutatók mellett számos egyéb látványosság is helyet kap. Jelen lesz Kiss Norbert hétszeres Európa-bajnok kamionversenyző, a Qualisport Dakar kamionos csapat, valamint Hartmann Balázs Swift Cup Europe autóversenyző is. A kilátogatók emellett erős emberek versenyét, kamionhúzó viadalt, honvédségi és rendőrségi bemutatókat is megtekinthetnek, de szimulátorok és sétarepülési lehetőség is várja az érdeklődőket.

 

Forgalomkorlátozások és szigorú parkolási szabályok

A rendezvény miatt a repülőtér környékén jelentősen megnövekedett forgalomra kell számítani. A hatóságok a 44-es főút repülőtér mellett elhaladó szakaszán ideiglenes forgalomlassítást vezetnek be, így ott 60 km/h-s sebességkorlátozás lesz érvényben. Az út mentén a megállás szigorúan tilos.

A vasárnapi napon a repülőtérre bevezető út mindkét oldalán tilos lesz a parkolás, hogy a mentők, a rendőrség és a tűzoltóság járművei akadálytalanul közlekedhessenek. A szabálytalanul hátrahagyott gépjárműveket a hatóságok elszállíttatják.

 

Péntek esti kamionos felvonulás a városban

A találkozó egyik leglátványosabb eseménye a kamionos felvonulás lesz, amely június 12-én, pénteken 19:00 óra után indul el és érkezik be Békéscsaba belvárosába.A menet az egyik forgalmi sávot teljes szélességében elfoglalja majd, a csomópontokban rendőri forgalomirányítás segíti a haladást.

A felvonulás pontos útvonala a következő:

  • Békéscsaba Repülőtér – 44-es főút – Gyulai út – Bajza utca – Bánszki utca – Bartók Béla út – Petőfi utca – Jókai utca – Szarvasi út – Baross utca – Kossuth tér – Széchenyi utca – Gyulai út – 44-es főút – Békéscsaba Repülőtér.

  • A járművek a tervek szerint 21:00 óra után érnek vissza a bázisra.

 

Vasárnapi műrepülő show, megnövekedett zajhatás

Június 14-én, vasárnap 16:00 órakor Besenyei Péter műrepülő világbajnok tart légi bemutatót a repülőtér légterében. A szervezők előre felhívják a környéken lakók és a látogatók figyelmét, hogy a repülőprogram ideje alatt a megszokottnál lényegesen nagyobb zajhatásra kell számítani.

 

A hétvége főbb színpadi programjai

A szakmai és családi programok mellett esténként könnyűzenei koncertek és show-műsorok szórakoztatják a közönséget:

  • Péntek: Groove House, DJ Dominique Fergeteg Party, Retro Disco DJ Kurucz Daniellel.

  • Szombat: Kipufogó hangnyomás mérés, kamionos szépségverseny, DreamField Fire & Dance Show, DeJa-Vu Együttes, Ámokfutók (Kozsó), DJ Janett.

  • Vasárnap: Kamionos gyorsulási verseny, Kiss Norbi és a Révész Racing interjú, Dakar csapat bemutató, táncbemutatók, valamint Besenyei Péter műrepülő show-ja.

A rendezvény részletes programbontása és a kiegészítő információk az esemény hivatalos közösségi oldalán, valamint a fesztivál weboldalán érhetők el. A főszervezők a találkozót megelőzően, június 5-én 14:00 órától hivatalos sajtótájékoztatót tartanak a Békéscsabai Repülőtéren.

További programok »

FEL