A tollaslabda lehet Békéscsaba sporttörténetében az a következő sikeres sportág, amely amellett, hogy a megyeszékhely sporttörténelmének nagykönyvébe újabb dicső fejezeteket írhat be, a felnőttek körében is hódíthat szabadidős jelleggel.
Békéscsabán évtizedek óta szerveződik hobbi célú tollaslabda közösség, de csak tavaly indulhatott a József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület Tollaslabda Szakosztálya által egy olyan utánpótlás nevelés, amely biztosíthatja a sportág városi és megyei szintű ugrásszerű fejlődését, a komolyabb versenysporti törekvéseket – nyilatkozta Mitykó László szakosztályvezető, aki a sportág térségi helyzetéről és 2018 első negyedévének versenyeredményeiről számolt be.
Mint a sportszakember elmondta, a terem és pályaadottságokhoz mérten a szakosztály jelenleg 15-20 gyermekkel foglalkozik edzők által irányított foglalkozásokon 2017 év ősze óta, de már fél év edzésmunka után olyan eredmények mutatkoznak, amelyek figyelemreméltóak a sportág jövőjének tekintetében.
Az idei Diákolimpia sorozat Békéscsabán lebonyolított megyei viadalán több olyan JALTE szakosztályos gyermek is sikerrel továbbjutott a rákóczifalvai területi döntőbe, akik még csak néhány hónapja forgatják a tollaslabdaütőt. Ez jól mutatja a befektetett munka megtérülését és azt, hogy tehetségekből nincs hiány a megyeszékhelyen.
A négy megye legjobbjait tömörítő területi döntőn aztán újabb szép sikernek örvendhetett a szakosztály. Az élete első versenysorozatán szereplő Tószögi György, korcsoportjában a második helyet kivívva jutott a március végén Kiskunfélegyházán rendezett országos döntőbe, ahol a rangos tollaslabda klubok több játékosát is legyőzve végül az előkelőnek számító 10. helyet szerezte meg. Itt mindenképpen meg kell említeni a Pluhár János által irányított gyulai tollaslabdázókat is, akik közül többen szintén bejutottak és helyt álltak az országos döntőben.
Az április sem marad kihívás és siker nélkül. A JALTE szakosztály gyermekversenyzői közül mintegy hatan mérettették meg magukat nemrégiben egy kifejezetten gyermekek számára Szegeden rendezett nyílt versenyen, ahol korcsoportjában Popa Réka a 6. helyet, Mladonyiczki Boglárka az 5. helyet, Hankó Petra a 3. helyet, Mladonyiczki Botond a 3. helyet, Bonyhádi Péter pedig az első helyet szerezte meg.
Mitykó László a gyermekek sikereihez hozzátette, hogy tavaly a felnőttek körében is elindult egy versenyzői felkészítő munka, hiszen a szakosztály mintegy 30-40 fős szabadidős céllal ütőt ragadó felnőtt játékosai közül többen abszolút haladó tudással rendelkeznek. Itt mindenképpen meg kell említeni Petrovszki Tamás és Baranyai János, illetve a gyermekkorosztályt lassan elhagyó Gulyás Péter és Petykó Réka nevét, akik a jövőben szép egyéni és csapatsikerekhez segíthetik a csabai tollasközösséget.
Összegzésül a szakosztályvezető kifejtette, hogy az eredmények nyomán feltétlenül folytatni kell a megkezdett utánpótlás-nevelő munkát, illetve keresni a fejlődés útjának háttérlehetőségeit, hiszen a tollaslabda, ez rendkívül játékos, sportértékében kiemelkedő, abszolút közönségbarát, hobbi céllal bárki által szinte kortalanul űzhető sport, megfelelő menedzselés mellett újabb sikereleme lehet nem csak Békéscsaba, de akár az egész megye sportéletének is.