A projektgazda tájékoztatása szerint az „Ipari parkok, iparterületek fejlesztése” című pályázati felhívás célja a helyi gazdaságfejlesztéshez szükséges önkormányzati üzleti infrastrukturális háttér és szolgáltatások fejlesztésének támogatása, a helyi ellátáshoz kapcsolódó önkormányzati infrastrukturális feltételek megteremtése, a helyi üzleti infrastruktúra fejlesztése volt. A fenti célok elérése érdekében Sarkad önkormányzata egy, a Sarkadkeresztúri út mentén lévő ingatlanon valósított meg gazdasági célú fejlesztést.
A projektben egy belső úthálózattal, parkolókkal, rakodóterülettel rendelkező, ipari csarnokot és irodai-szociális helyiségeket magába foglaló kiszolgáló létesítménnyel felszerelt ipari telephely került kialakításra a helyi vállalkozások számára. Az új, acél vázszerkezetű, szendvicspanel tető- és homlokzati térelhatárolású, 565,12 négyzetméter hasznos alapterületű csarnok alkalmas különféle vállalkozások befogadására. A megépült csarnok alapvetően szerelő- és raktárcsarnokként funkcionál, ipari és közúti gépek parkoltatására, valamint gyártócsarnokként is használható, emellett a csarnok első részében előkészítettek egy mezőgazdasági és egyéb járművek műszaki vizsgáztatására alkalmas rész is. A csarnok épülettel összekapcsolt, 263,42 négyzetméter hasznos alapterületű, hagyományos, falazott szerkezetű, akadálymentesített iroda-szociális épületben több iroda van, egy étkező-pihenő került elhelyezésre a szükséges kiszolgáló helyiségekkel (wc, öltöző, zuhany), valamint külső partnerek számára bérelhető irodahelyiségekkel együtt.
A beruházás során új villamos áram, ivóvíz-, szennyvíz-, csapadékvíz bekötés létesült és a szükséges épületgépészeti, épületvillamossági, tűzvédelmi rendszer, továbbá napelemes rendszer is kiépítésre került.
Az ingatlanon belül személygépkocsik részére parkolók, valamint belső úthálózat és rakodóterület is létesült. A projekt keretében megvalósult beruházás jelentősen hozzájárul a helyi vállalkozások megerősítéséhez, munkahelyteremtő képességének ösztönzéséhez, a helyi foglalkoztatás
bővítéséhez. A fejlesztés nagymértékben elősegíti a helyi gazdaság működését és a település fenntartható fejlődési pályára állítását, a fenntartható fejlődést, továbbá számottevően hozzájárul a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) gazdaságfejlesztési céljaihoz, a foglalkoztatás növeléséhez, ezzel pedig a települések lakosságának megtartásához.
Sarkad önkormányzata a projektet az elnyert nettó 229 942 505 millió forint összegű európai uniós támogatásból – 100%-os támogatási intenzitás mellett – valósította meg.