Papírforma eredmény született, de jól tartotta magát az Előre az FTC ellen

2024. szeptember 19. 09:20 | Hidvégi Dávid

Az FTC-Rail Cargo Hungaria ugyan nem teljesített kiemelkedően, ám így is nyolc góllal 35-27 arányban nyert a TAPPE-Békéscsabai ENKSE ellen a női kézilabda NB I 3. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 35–27 (17–14)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Garai, Varasdi
FTC: Böde-Bíró – Malestein 2 (2), Maszlova, Tomori 1, Edwige, DMITRIJEVA 7, HÁRSFALVI 4. Csere: GLAUSER (kapus), Bölk, Márton G. 3, CVIJICS 4, O. Kanor 2, Simon P. 3 (2), Klujber 2, PAPP D. 6, Bordás 1. Edző: Allan Heine
BÉKÉSCSABA: J. FERREIRA – Horváth G., SCHLEGEL 5, Román 2, Bencsik-Giricz 1, Aranyi 1, Szondi 3. Csere: L. FERREIRA 6 (3), Sablic, BORBÉLY M. 5 (1), Bencsik B. 2, Kukely K. 2, Takács E. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása. 13. p.: 7–5. 21. p.: 10–10. 28. p.: 15–12. 38. p.: 24–18. 46. p.: 26–22. 54. p.: 32–24
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4

A mérkőzés első negyedórája során rengeteg hiba csúszott mindkét csapat támadójátékába, így a Ferencváros eleinte nem volt képes egy-két gólnál nagyobb előnyre szert tenni. Húsz perc után 10-10-es döntetlennél kért időt a ferencvárosi szakvezető, ami jót is tett a hazai csapat játékának, sikerült négy góllal ellépni. A Békéscsaba az előző fordulóban a regnáló, Bajnokok Ligája győztes Győr ellen egy egész félidőn keresztül tartotta magát, akkor döntetlennel vonult szünetre, ez azonban most nem így történt, 17-14-es hazai vezetéssel ért véget az első játékrész.

A vendégcsapat a második félidő első felében közel maradt ellenfeléhez, a hajrát viszont már jobban bírta a címvédő, így 35-27-es végeredménnyel otthon tudta tartani a győzelemért járó két pontot. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 7 góllal záró Daria Dmitrieva volt.

MESTERMÉRLEG

Allan Heine: – A mérkőzés legpozitívabb hozadéka a győzelem volt, ennyi mérkőzésen hol jól, hol rosszul játszik egy csapat. A Békéscsaba taktikusan játszott, mi készülünk a következő edzésre.
Rácz Sándor: – Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal nem. Mindkét csapat sok hibával játszott.