Túrával búcsúztatták az óesztendőt a békéscsabai egyesület tagjai

2026. január 2. 16:00 | behir.hu

Idén is megszervezte hagyományos szilveszteri gyalogtúráját a Túrázz Velem Turista Egyesület. Az év utolsó napján hatvanketten vették fel túrabakancsukat, hogy a természetben töltse az esztendő utolsó óráit.

A szervezet közösségi oldalán azt írja, idén a Gyöngy Presszótól indultak a túrázók, majd Pósteleken tartottak pihenőt, batyus bulit.

– Innen a Hajlási-erdőn keresztül érkeztünk Gyula vasútállomásra. A 16,3 km-es túránk jókedvűen zajlott, a hideg de száraz időjárás nem szegte senki jókedvét. Köszönöm, köszönjük, hogy idén is minket választottatok egy egészséges, évzáró esemény részeként – olvasható a bejegyzésben.

Az egyesület szombaton ismét a természetbe várja a túrázás szerelmeseit, amikor újévköszöntő gyalogtúrát szervez Körösladány városából a Kettős–Körös és a Sebes–Körös folyók összefolyásának érintésével Köröstarcsára.

A részletekről és a további túrákról ezen az oldalon olvashatunk bővebben.

További programok »

Itthon

Hamvazószerdával elkezdődött a nagyböjt – keresztet kaptak a diákok a Savioban

A Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda aulájában gyülekeztek szerda reggel a diákok, hogy közösen vegyenek részt a hamvazószerdai szertartásán. A húsvétot megelőző negyvennapos nagyböjt kezdőnapján a tanulók hamukeresztet kaptak a homlokukra, amely a bűnbánatot, a megtisztulást és a lelki felkészülést jelképezi.
2026. február 18. 15:52
FEL