Tokió 2020: A békéscsabai születésű Bohus döntős a 4x100 méteres gyorsváltóval

2021. július 25. 14:47 | Kovács Dávid

Bejutott a döntőbe a 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó a tokiói olimpia úszóversenyén, vasárnap.

A magyar négyes a második futamba kapott besorolást. A kvartett első embere Milák Kristóf volt, aki 100 méter után a 4. helyen adta át a stafétát. Szabó Szebasztián következett, aki jól tartotta a lépést az ellenfelekkel, ugyan a magyar csapat féltávnál a 6. pozícióban volt, de a lemaradás minimális volt a riválisokkal szemben. A békéscsabai születésű, jelenleg a BVSC-ben versenyző Bohus Richárd következett, aki 48.27 másodperces időt ért el és az utolsó 100 méter előtt ismét a 4. helyen állt a váltó.

Németh Nándor óriási hajrát mutatott be, a négyes legjobbjaként 48 másodpercen belüli időt úszva behozta a futam harmadik helyére hozta be a csapatot, így csak az amerikaiak és az ausztrálok előzték meg a mieinket. A magyar négyes végül 3:12.73 perces idejével a hatodik helyen került a fináléba.

A döntőt magyar idő szerint hétfőn 5.05 órakor rendezik.