Az országos versenyre 16 vármegyéből, mintegy 78 településről érkeztek versenyzők, általános és középiskoláskorúak, hogy a Diákolimpia ranglista helyezésért és a válogatottba kerülésért folytatt küzdelmein részt vegyenek. Békéscsaba joggal nevezhető a küzdősportok kick-box szakágának fellegvárának, hiszen 86 helyi versenyző adta ki a Békés vármegyéből érkezett 126 fős delegáció alapját. Szinte minden városi oktatási intézmény képviseltette magát versenyző diákkal..
Az ünnepélyes megnyitón köszöntő beszédet mondó Herczeg Tamás országgyűlési képviselő köszönetett mondott a jelenlévőknek a lelkes részvételért, illetve Varga Tamás alpolgármester, a városvezetés képviseletében kiemelte: a mai napra Csaba, a kick-box fővárosává emelkedett.
Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szövetség jelenlévő elnöke azzal folytatta, hogy a városi sportcsarnok lassan kicsinek bizonyul, befogadni azt a 740 regisztrált versenyzőt, akik az utánpótlás kategóriában a sportág jövőjét képezik, nagy felelősség a velük folyó munka, de egyben a reményteljes folytatás záloga is.
– Büszkék vagyunk arra, hogy ilyen sok Békés vármegyei sportolót megtudunk mozgatni, szervezőként – mondta el Debreczeni Dezső, a verseny lebonyolításáért felelős József Attila Lakótelepi TE elnöke és a diákolimpiára számos versenyzőt delegáló Debreczeni Team vezetőedzője.
– Nekem hatalmas megtiszteltetés, hogy úgymond hazai pályán versenyezhetek és a városomat képviselhetem, ezen a nagy versenyen. Én azt hiszem nekünk résztvevő gyerekeknek ez egy óriási lehetőség a fejlődésre és mindenképp nagy élmény – fogalmazott Debreczeni Frida, a Debreczeni Team tagja, aki nem olyan rég egy olaszországi megmérettetésről három aranyérmet is haza hozott, öregebbítve a JALTE és nem utolsó sorban a város hírnevét.