Több Békés vármegyei szakember kapott állami elismerést

15:55 | behir.hu

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kezdete, Magyarország Nemzeti Ünnepe, március 15. közelgő évfordulója alkalmából elismeréseket adtak át március 12-én a Belügyminisztériumban. A kitüntetettek rangos listájában Békés vármegyeiek is vannak.

Azért emlékezünk vissza szabadságharcainkra, hogy erőt, irányt, bátorságot, eltökéltséget adjanak, és megmutassák, kik álltak a történelem jó, és kik a rossz oldalára - mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön Budapesten, a nemzeti ünnephez kötődő állami elismerések átadásán.

"Mindig megharcoltunk a szabadságunkért, soha nem adtuk fel. Hiszen aki győz, az soha nem adja fel, és aki feladja, az sohasem győz. Nekünk magyaroknak is mindig voltak olyanok, akik fel akarták adni, de szerencsére sohasem ők voltak azok, akik a döntéseket hozták, ezért tudtunk mindig győzni. Sehol, soha nem ünneplik azokat, akik feladták, akik meghunyászkodtak, csak a bátrakat, ezért is fontos nemzeti ünnepünk, március 15." - fejtette ki Rétvári Bence.

Az államtitkár Arnold Schwarzenegger filmszínészt idézve azt mondta: a sikernek nem titka van, hanem ára. Hozzátette: a a nemzeti ünnepen azokat ismerik el, akik tehetségükkel, hivatásukkal, rengeteg munkával, többletáldozattal mások szolgálatáért dolgoztak. "Ezért tüntetjük ki önöket a nemzeti ünnepen, a nemzet nevében mondunk köszönetet, és állítjuk példaképként önöket mások elé. Nem hiába tették, ezért vagyunk itt".

A nemzeti ünnep alkalmából a Belügyminisztériumban tartott rendezvényen az állami elismeréseket Pintér Sándor belügyminiszter adta át.

 

Galéria

 

Békés vármegyei kitüntetettek

 

Pintér Sándor a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje Katonai Tagozatát adományozta a katasztrófavédelem állományában végzett több mint három és fél évtizedes kiemelkedő szolgálati tevékenysége, vezetői munkája elismeréseként Kiss András Zoltán tűzoltó dandártábornoknak, a Békés Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatójának. 

A Magyar Arany Érdemkereszt Polgári Tagozata elismerést kapta több mint öt évtizedes elhivatott és példaadó háziorvosi tevékenysége
elismeréseként dr. Kovács Béla Gyula, Szarvas város nyugalmazott háziorvosa. 

A Magyar Ezüst Érdemkereszt Polgári Tagozata vehette át a gyógyszerészet területén végzett eredményes munkája, valamint oktatói tevékenysége elismeréseként dr. Hegyi Tibor, a Békés Vármegyei Központi Kórház intézeti vezető főgyógyszerésze. 

A Magyar Ezüst Érdemkereszt Katonai Tagozata elismerést kapta a rendőrség állományában végzett közel négy évtizedes szolgálati tevékenysége elismeréseként Lőrincz Antal rendőr főtörzszászlós, a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság, Szarvasi Rendőrkapitányság,
Gyomaendrődi Rendőrőrs, Bűnügyi Alosztály nyomozója. 

Pintér Sándor belügyminiszter tűzoltósági tanácsosi címet adományozott Vinczéné Varga Ágnes Ilona tűzoltó alezredesnek, a Békés Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Humán Szolgálat szolgálatvezetőjének.

Forrás: MTI, kormany.hu

További programok »

Friss hírek

Az élet tükre a színház, de hogyan lehet közelebb hozni a fiatalokhoz?

Ismét megrendezte Közelítő elnevezésű programját a Békéscsabai Diákönkormányzat. Ezúttal a fiatalok Herczeg T. Tamással, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatójával és Boldog Katával, a Békéscsabai Diákönkormányzat mentorával közösen ötleteltek a Körösök Völgye Látogatóközpont emeleti Réthy termében. A találkozó középpontjában az állt, miként lehet népszerűsíteni a színházat a fiatalok körében, illetve hogyan látja a mai generáció a színház világát.
16:27
FEL