A tehetséggondozásról tartottak konferenciát a békéscsabai városházán

2023. szeptember 22. 19:03 | Hidvégi Dávid

Békéscsaba adott otthont a Magyar Tehetséggondozó Társaság 33. konferenciájának, amelynek pénteki napján neves előadók plenáris előadásait hallgathatták meg az ország különböző pontjairól érkezett pedagógusok. Az ülés szombaton szakmai műhelymunkákkal folytatódott.

Az Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola énekkarának műsorával nyílt meg a Magyar Tehetséggondozó Társaság 33. konferenciája. A rendezvényre több mint száz pedagógus regisztrált, akik pénteken plenáris előadásokat hallgathattak meg, szombaton pedig szakmai műhelymunkákba nyerhettek betekintést. A rendezvény szervezői között volt a Magyar Tehetséggondozó Társaság, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége és a Kőrösi Tibor vezette Körös Tehetséggondozó Egyesület.

– Magyarországon fontos a tehetséggondozás, mert kevés az ásványi kincsünk és gazdaságilag nem vagyunk túl erősek, de a tehetségeinkkel tudnánk valamit kezdeni. Ha a tehetségeinket ki tudnánk fejleszteni, a képességeik tudnának hasznosulni, akkor az mindenkinek jó lenne, a gazdaságnak, az embereknek, a társadalomnak. Az egymás közötti kapcsolatokat is javítanánk vele – fogalmazott Kőrösi Tibor, Körös Tehetséggondozó Egyesület elnöke.

A Magyar Tehetséggondozó Társaság elnöke beszédében elmondta: 34 évvel ezelőtt azzal a céllal hívták életre a társaságot, hogy a pedagógusok tapasztalatokat cseréljenek és továbbítsák egymásnak a legfrissebb kutatási eredményeket.

 

 

– Azt megelőzően is volt Magyarországon tehetséggondozás, más stílusban. Versenyeztették a gyerekeket, a lelkiismeretes pedagógus kereste a tehetséges gyerekeket és még létrejöttek a tagozatos osztályok is. Aztán kiderült a nyolcvanas években, hogy ez nem a legkorszerűbb szellemben történik pszichológiai, pedagógiai alapokat nézve – fogalmazott a Magyar Tehetséggondozó Társaság elnöke, Balogh László.

A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége 2006 óta fogja össze a talentumok gondozásával foglalkozó civil szervezeteket.

– Fontos, hogy a tehetséggondozás külföldi szakirodalma egyre érthetőbben és szakszerűbben jelenjen meg Magyarországon a szülők és a pedagógusok számára. Minden fiatal arra vágyik, hogy az ő képességei is kibontakozhassanak – mondta a szövetség ügyvezető igazgatója, Bajor Péter.

Az eseménynek a Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és a Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium volt a két házigazdája a 150 éves városháza dísztermében.

– Minősített tehetséggondozó műhely vagyunk, a térség a tehetséggondozását látjuk el. Kettő ilyen intézmény van a megyében a másik az Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola. Az Oktatási Hivatal bázis intézményeként a régió matematikai tudásközpontja is vagyunk, így a tehetséggondozás mellett a pedagógusok számára szakmai műhelyfoglalkozásokat szervezünk. Az elmúlt időszakban több mint 500 pedagógus látogatott el az intézményünkbe –  emelte ki a Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola igazgatója, Tirjákné Prisztavok Ágnes.

A Szeberénényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium igazgatója elmondta: az oktatás mellett igyekeznek színes programokat kínálni a diákjainak.

– A művészeti szakképzésünkből tehetséget és a kreativitást hívjuk segítségül ezekhez az iskolán kívüli programokhoz. A technikumunkból sok diák vesz részt ezen rendezvények a megszervezésében, illetve elkészíti a díszleteket és a különböző kreatív játékokat – mondta Köveskúti Péter.

Galéria

További programok »

Itthon

Tízéves fennállását ünnepli az országosan is egyedülálló óvodai néptáncprogram

Tizedik évét ünnepli a Népi játék, néptánc az óvodában elnevezésű városi program. Az országos szinten is egyedülálló és példaértékű mozgásfejlesztő programról Pribelszki Péterné óvodavezető, Varga Tamás, Békéscsaba Megyei Jogú Város alpolgármestere és Vaszkó János, a Hétpróbás Néptánciskola Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója tartott sajtótájékoztatót a Kölcsey Utcai óvodában.
18:24
FEL