– Az önkormányzatnak semmilyen előrelépést nem sikerült tennie a tavaly bezárt posták újranyitása ügyében – hangsúlyozta Miklós Attila. Az önkormányzati képviselő kiemelte: a Magyar Posta Zrt.-nek nincs szándéka a bezárt 6 hat fiók jövőbeli működtetésére, viszont a vállalkozásoknak lehetőséget kínál postai szolgáltatás nyitására.
– A mi javaslatunk az, hogyha valaki önkormányzati ingatlanban szeretné ezt a vállalkozási tevékenységet ellátni, akkor az ingatlan bérleti díjának részleges vagy teljes elengedésével és a rezsiköltségek részleges vagy teljes átvállalásával segítse az önkormányzat, hogy a posták minél hamarabb újranyissanak Békéscsabán – fogalmazott.
Békéscsaba költségvetési főösszege – leginkább a kifutó beruházások miatt – a tavalyihoz képest jóval szerényebb, 26,1 milliárd forint lesz idén. A működési költség 1,3 milliárd forinttal csökken. Fülöp Csaba ennek kapcsán elmondta: az önkormányzat 1 milliárd 50 millió forintot remél az ingatlanértékesítésből, azonban ebben lát némi kockázatot, mivel ezek a bevételek az elmúlt években 3-400 millió körül mozogtak. Ha ez az összeg nem teljesül, akkor más forrásból lehet megtakarítani, például, ha csökken az energia ára, vagy ha lesz egy második körös állami kompenzáció – tette hozzá. Az önkormányzati képviselő kiemelte: az iparűzési adóból remélt 4,4 milliárd forint reális, hiszen idén a kis- és középvállalkozások már nem jogosultak az 1 százalékos kedvezményre, így a tavalyihoz képest 6-700 millió forintos bevételnövekedésre lehet számítani.
– Jelen pillanatban egy olyan költségvetéssel állunk szemben, amely stabilan el tudja indítania város és a cégek idei évét, valamint az egyesületek, szervezetek és a közösségeknek munkáját, azonban évközben egy rendkívül feszes és szigorú monitorozás szükséges annak érdekében, hogy a kockázatok minimálisra csökkenjenek – összesített.