Szép eredmény körvonalazódik a kick-box Európa-bajnokságon

2022. november 18. 12:16 | behir.hu

A félidejénél már két felnőtt és öt veterán aranyéremnél tart a magyar válogatott a törökországi Antalyában kick-box Európa-bajnokságon.

A 2028-as olimpiai részvételre pályázó sportág ezen a héten hétfőtől szombatig tartó Eb-jén 39 ország több mint 900 versenyzője lépett és lép tatamira, száll ringbe, köztük 41 magyar versenyző.

Formagyakorlatban Magyarország két arany-, öt ezüst- és négy bronzéremmel a második lett a nemzetek között. A két elsőséget csapatban szerezték a magyarok.

A veteránoknál az éremtáblázatom Magyarország lett az első, hat első, négy második és három harmadik hellyel. Az öregfiúk között Gábor Zoltán mindhárom számban, amiben elindult, a dobogó legfelső fokára állhatott fel.