Szarvas Péter: „Fejlesztésnehéz” az idei költségvetés

2017. február 24. 14:21 | behir.hu

„Fejlesztésnehéznek” nevezte a város 2017-es költségvetését Szarvas Péter polgármester. A városvezető sajtótájékoztatón értékelte az idei év második közgyűlésének történéseit.

A maratoni, 14 órás közgyűlésből közel 5 órát vett igénybe Békéscsaba 2017-es költségvetéséhez fűződő képviselői vita. Szarvas Péter kiemelte, 11 milliárd forintot szánnak a város intézményeinek kiegyensúlyozott működésére. A költségvetés nagyobbik feléből pedig számos beruházást terveznek a megyeszékhelyen.

- A 28 milliárd forintból 17 milliárdra fejlesztésekre költenénk és ez nem egy nagy fejlesztés lenne, hanem nagyon sok rég várt beruházás és fejlesztés fog megtörténni Békéscsabán. Az európai uniós forrásokból többek között iskolaépületek, óvodaépületek újulnak meg, de elindul a jaminai egészségközpont és a piac fejlesztése, de a Széchenyi liget is megszépül.

A városvezető hozzátette, számítanak a kormány által biztosított forrásokra is, így például újjáépül a Kórház utcai stadion lelátója is.

A költségvetést illetően több módosító javaslatot is beterjesztettek a képviselők, amelyek egy részét támogatta a városvezető, de volt olyan, amit nem fogadott el. A sajtótájékoztatón kitért arra is, hogy a régebb óta működő televíziós szolgáltatónak a közgyűlés végül nem szavazott támogatást. Szarvas Péter szerint a nyilvánosságot és az átláthatóságot sérti ez a döntés, hiszen a Csaba TV műsora minden háztartásba eljut, így a városi közgyűlés történéseit mindenki követni tudja, míg a város új televíziója szintén törekszik ugyanerre, de még nem jutott el mindenkihez.

A városatyák döntöttek arról is, hogy megalakul az önkormányzati városüzemeltetési cég. Ezt az előterjesztést Szarvas Péter nem támogatta, de a többség megszavazta az előterjesztést.

- Nem láttam garanciákat arra, hogy nem lesz-e drágább a városnak ez a működési modell, nem romlik-e az ellátási színvonal, nem fogunk-e feleslegesen költeni eszközökre forrásokat, hiszen azért nincs egyszerű helyzetben a városi költségvetés – hozta fel az érveit Szarvas Péter.

A békéscsabai oktatási központok beszámolóival kapcsolatban a városvezető azt mondta, eredményesnek kell értékelni az elvégzett munkát és bízik abban, hogy megfelelően tudják majd segíteni a Szent István Egyetem campusának fejlődését is.

További programok »

Gazdaság

NAV: Minden harminc év alatti édesanya szja-mentes januártól

Kedvezően változnak 2026. január 1-jétől a harminc év alatti édesanyák adómentességének szabályai. A kedvezmény jövőre már nemcsak az átlagbérig, hanem a kedvezmény alapját képező jövedelmek teljes összege után érvényesíthető, és a kedvezmény ettől az időponttól a 2023 előtt született gyermekek után is igénybe vehető - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. december 19. 17:52
FEL